پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 250847
هواي چهارمحال و بختياري در دامنه ناپايداري‌ها
تاریخ انتشار : 1400/04/27 10:09:11
نمایش : 278
مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري گفت: از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت فردا رشد ابرهاي همرفتي، رگبار فصلي باران، رعد و برق، افزايش سرعت وزش باد و احتمال خيزش گرد و خاک در اين استان دور از انتظار نيست.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، مهرداد چراغ پور مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري در گفت‌وگو با جهانبين نيوز؛ اظهار کرد: از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت فردا رشد ابرهاي همرفتي، رگبار فصلي باران، رعد و برق، افزايش سرعت وزش باد و احتمال خيزش گرد و خاک در اين استان دور از انتظار نيست.

وي افزود: با ورود ناپايداري‌ها به چهارمحال و بختياري شاهد رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ، وزش تندبادهاي لحظه‌اي و موقت، احتمال خيزش گرد و خاک و کاهش کيفيت هوا خواهيم بود.

مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري ادامه داد: تمام سطح استان چهارمحال و بختياري به‌ويژه نيمه شرقي و جنوبي استان شامل شهرستان‌هاي بروجن، لردگان، مالخليفه، شهرکرد، فارسان، بن و سامان تحت تأثير ناپايداري‌ها قرار خواهند گرفت.

چراغ پور عنوان کرد: با توجه به خشک بودن سطح زمين و عدم نفوذپذيري خاک احتمال جاري شدن رواناب، احتمال آب‌گرفتگي معابر، بالا آمدن ناگهاني سطح آب رودخانه‌هاي فصلي، برخورد صاعقه، خسارت به محصولات کشاورزي، سقوط اجسام از ارتفاع و... پيش‌بيني مي‌شود.

وي به مردم توصيه کرد: با توجه به ورود اين سامانه بارشي به چهارمحال و بختياري طي ساعات آينده از تردد و توقف در حريم رودخانه‌ها و مسيل‌ها و از صعود به ارتفاعات و چراي دام در مراتع مرتفع اجتناب کنند، همچنين از استحکام داربست‌ها و تابلوهاي تبليغاتي اطمينان داشته باشند.

مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري تأکيد کرد: عدم استقرار در مجاورت ساختمان‌هاي در حال ساخت، توجه به توصيه‌هاي کارشناسان کشاورزي، عدم سم‌پاشي و محلول‌پاشي و جمع‌آوري هر چه سريع‌تر خرمن‌ها و ساير اقدامات پيشگيرانه بايد مدنظر قرار گيرد تا از آسيب‌هاي احتمالي جلوگيري شود.

انتهاي پيام/1031ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی
google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html google-site-verification=sPj_hjYMRDoKJmOQLGUNeid6DIg-zSG0-75uW2xncr8 google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html