پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 250574
منابع ارزي ايران نزد بانک‌هاي کره اي سريع تر آزاد شود
تاریخ انتشار : 1399/10/23 08:44:52
نمایش : 214
وزير خارجه بزرگترين مانع توسعه روابط ايران و کره جنوبي را محدوديت ايجاد شده براي منابع ارزي ايران نزد بانک‌هاي کره اي ذکر و از دولت کره خواست که هرچه سريع‌تر در جهت رفع اين موانع اقدام شود.
به گزرش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، چوي جونگ کن قائم مقام وزير امور خارجه کره جنوبي که در رأس هيأتي به منظور بررسي حل مشکلات روابط دو کشور و به ويژه موضوع منابع مالي ايران در اين کشور به تهران سفر کرده است، با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران ديدار و گفتگو کرد.

در اين ديدار ظريف بزرگترين مانع توسعه روابط دو کشور در شرايط فعلي را محدوديت ايجاد شده براي منابع ارزي ايران نزد بانک‌هاي کره‌اي ذکر کرد و از دولت کره خواست که هرچه سريع‌تر در جهت رفع اين موانع اقدامات لازم معمول نمايند.

وزير امور خارجه کشورمان تاکيد کرد که با توجه به پيامدهاي بهداشتي و اقتصادي کرونا، در حال حاضر اولويت اصلي مناسبات دو کشور فراهم شدن دسترسي به اين منابع است.

ظريف در ادامه اظهار داشت: اقدام غيرقانوني بانک‌هاي کره، جو عمومي و ديدگاه مردم ايران نسبت به کره را به شدت منفي کرده و به وجهه اين کشور آسيب جدي وارد کرده است لذا نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر حق قانوني خود براي ورود به موضوع، تاکيد دارند که اين مشکل بايد هرچه زودتر حل شود.

مقام کره‌اي نيز در اين ديدار با تاکيد بر اراده کشورش براي حل مشکل خاطرنشان کرد: سئول از همه توان خود براي فراهم آوردن شرايط دسترسي به اين منابع استفاده خواهد کرد.

قائم مقام وزير امور خارجه کره با اشاره به توقيف کشتي متعلق به اين کشور، خواستار تسريع در حل اين موضوع شد.

ظريف در اين خصوص تاکيد کرد: کشتي کره‌اي به دليل آلوده سازي آب‌هاي خليج فارس توقيف شده، لذا صرفاً موضوعي فني است که رسيدگي به آن در چارچوب مقررات حقوقي و قضائي در حال پيگيري است و طبعاً دولت امکان دخالت در اين فرآيند قضائي را ندارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی
google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html google-site-verification=sPj_hjYMRDoKJmOQLGUNeid6DIg-zSG0-75uW2xncr8 google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html