پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 230415
رحماني فضلي فرمانده قرارگاه عملياتي ستاد ملي مبارزه با کرونا شد/ انتصاب رئيسي به عنوان سخنگوي ستاد
تاریخ انتشار : 1399/08/07
نمایش : 128
رئيس‌جمهور در احکامي جداگانه رحماني فضلي وزير کشور را به عنوان «فرمانده قرارگاه عملياتي ستاد ملي مبارزه با کرونا» و عليرضا رئيسي را به عنوان سخنگوي اين ستاد منصوب کرد.

به گزرش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور در احکامي جداگانه رحماني فضلي وزير کشور را به عنوان «فرمانده قرارگاه عملياتي ستاد ملي مبارزه با کرونا» و عليرضا رئيسي را به عنوان سخنگوي اين ستاد منصوب کرد.

روحاني از رحماني فضلي خواست اقدامات قرارگاه را با توجه به وظايف و اولويت‌هاي هشتگانه، برنامه‌ريزي و اجرا نموده و نتايج آن را مستمرا گزارش کند.

متن حکم روحاني به اين شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي دکتر رحماني فضلي

وزير محترم کشور

پيرو فرمايشات و توصيه‌هاي مقام معظم رهبري(مدظله العالي)در جلسه مورخ 1399.08.03 ستاد ملي مبارزه با کرونا مبني بر تشکيل قرارگاه عملياتي و لزوم مشارکت و همکاري حداکثري در کنترل، پيشگيري و درمان بيماران کرونايي و تقليل ميزان فراگيري اين ويروس و استمرار آگاه‌سازي و ‌آموزش همگاني در نحوه مراقبت و مقابله با اين بيماري، به موجب اين حکم جناب‌عالي را به عنوان «فرمانده قرارگاه عملياتي ستاد ملي مبارزه با کرونا» منصوب مي‌نمايم.

ضروري است اقدامات قرارگاه را با توجه به وظايف و اولويت‌هاي ذيل برنامه‌ريزي و اجرا نموده و نتايج آن مستمراً به اينجانب گزارش شود.

1- تسهيل و پيگيري مستمر اجراي دقيق و به موقع مصوبات ستاد ملي مبارزه با کرونا و رفع موانع احتمالي.

2- تدوين دستورالعمل اجرايي براي عملياتي شدن مصوبات ستاد ملي با توجه بر واقعيت‌هاي ميداني با هماهنگي دستگاه‌هاي ذيربط.

3- استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي از جمله مساجد، بسيج، خيرين و سمن‌ها و ساير سرمايه‌هاي عمومي براي حمايت از اجراي مصوبات و کمک به تامين معيشت اقشار آسيب‌پذير.

4- ايجاد تفاهم ميان نيروهاي اجتماعي، تقويت روحيه همکاري و تحکيم مسئوليت‌هاي عمومي در مواجهه با شرايط پيچيده کنوني.

5- ارتقاء فضاي هم‌افزايي، همکاري و همدلي ميان بخش‌هاي دولتي و خصوصي و قواي کشوري و لشکري.

6- افزايش حضور محسوس ضابطين و ناظرين پروتکل‌هاي مصوب و ترغيب اقشار مردم به رعايت الزامات بهداشتي.

7- آموزش و فرهنگ‌سازي به منظور ايجاد اعتماد و انگيزه اجتماعي نسبت به اجراي مصوبات ستاد ملي.

8- ايجاد هماهنگي بين کميته‌هاي مختلف ستاد و نظارت بر حسن اجراي وظايف هر يک از آنها.

رئيس‌جمهور همچنين در حکمي ضمن انتصاب عليرضا رئيسي به عنوان «سخنگوي ستاد ملي مبارزه با ويروس کرونا»، تاکيد کرد: از اين تاريخ، تنها مرجع موثق و قابل استناد در مورد اعلام برنامه‌ها و مصوبات ستاد ملي مبارزه با کرونا، سخنگوي ستاد خواهد بود.

متن حکم حجت الاسلام حسن روحاني به اين شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي دکتر عليرضا رئيسي

نظر به اهميت سلامت و آرامش رواني مردم و لزوم اطلاع‌رساني شفاف، منسجم، متمرکز و به دور از هرگونه حاشيه و ايجاد دغدغه و هراس بلاجهت در مردم و اينکه صداي واحد نسبت به اخبار، اطلاعات و شيوه مديريت ويروس کرونا شنيده شود، جناب‌عالي را به عنوان «سخنگوي ستاد ملي مبارزه با ويروس کرونا» منصوب مي‌نمايم.

انتظار دارد با هماهنگي قرارگاه عملياتي ستاد ملي مبارزه با کرونا و ارتباط مستمر با کميته اطلاع‌رساني آن ستاد و نيز حضور فعال در رسانه‌ها، شبکه‌هاي خبري و فضاي مجازي اقدامات شايسته به عمل آورده و از تشتت اطلاعات و تشويش افکار عمومي جلوگيري نماييد.

بديهي است از اين تاريخ، تنها مرجع موثّق و قابل استناد در مورد اعلام برنامه‌ها و مصوبات ستاد ملي مبارزه با کرونا، سخنگوي ستاد خواهد بود.

توفيق شما و ساير اعضاي محترم ستاد را در انجام وظايف محوله از درگاه خداوند متعال مسألت مي‌نمايم.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی
google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html google-site-verification=sPj_hjYMRDoKJmOQLGUNeid6DIg-zSG0-75uW2xncr8 google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html