پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 230390
تغييرات در حوزه مديريت و پيمانکاري سد غدير باباحيدر /طرح سد غدير باباحيدر 12 ساله شد
تاریخ انتشار : 1399/07/27 09:29:48
نمایش : 21
مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان چهارمحال بختياري در سفر به شهرستان فارسان از خريد اراضي روستاهاي سپيدانه، کوانک و اميدآباد براي تملک محدوده سد غدير خبر داد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، فردوس کريمي، مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان چهارمحال بختياري در سفر به شهرستان فارسان گفت: طي بازديدي که به همراه نماينده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار در مجلس از سد غدير باباحيدر داشتيم تفاوت عمليات که در پروژه مشاهده شد قابل محسوس بود.
 
وي در ادامه افزود: اين پروژه شامل دو بخش است يک ساخت بدنه دو تزريق پرده آب‌بند در تکيه‌گاه‌هاي چپ و راست بود که در گذشته شروع نشده بود و از اين ماه شروع‌شده و حجم قابل‌توجهي از اين کار آغازشده است.
 
وي خطر نشان کرد: عمليات خاکي با توجه به اينکه تعداد ماشين‌آلات کم بود و پروژه مدتي تعطيل بوده برنامه‌ريزي‌هايي صورت گرفت و تغييراتي در حوزه مديريت اين پروژه انجام شد هم در حوزه مديريت پروژه وهم در مديريت پيمانکار که اين تغييرات باعث شد که حجم و تعداد ماشين‌آلات و تعداد کارشناسان تأثيرگذار باشد و پروژه تغييرات قابل‌توجهي داشته باشد.
 
وي تصريح کرد: بحث مهمي در اين پروژه وجود دارد بحث تملک مي‌باشد، ما حدود و حريم تراز مخزن سد را به‌وسيله کارشناسان در دستور کار قرار داده‌ايم که مشخص شود، ميزان تملک و ميزان سطحي که در حوزه آبگيري قرار مي‌گيرد.

وي اظهار داشت: در بخش حقوقي بحث تملک جاده مخز با سرعت بيشتري کار مي‌کنند تا با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته شاهد به بار نشستن اين پروژه باشيم که تقريباً 75 درصد پيشرفت داشته است.
 
سد غدير باباحيدر براي تأمين آب شهرستان فارسان
 
عمليات اجرايي اين سد از يازده تير 1387 آغازشده و قرار بوده که ظرف 32 ماه پايان‌يافته و به بهره‌برداري برسد، ظاهراً! به دليل کمبود اعتبار، هنوز به بهره‌برداري نرسيده است.
 
سد غدير باباحيدر در شهرستان فارسان قرار است که آب شرب ساکنان اين شهرستان را تأمين کند، محل احداث سد مخزني غدير در استان چهارمحال بختياري در فاصله 47 کيلومتري شهرستان شهرکرد و حدوداٌ 3 کيلومتري غرب شهر باباحيدر و 4.1 کيلومتري شمال شرقي روستاي اميدآباد بر روي رودخانه سراب باباحيدر قرار دارد.
 
منبع اصلي تأمين آب اين طرح از دو سرشاخه سراب و بردي تشکيل گرديده که شاخه اصلي آن سرشاخه سراب است که از طريق چشمه پرآب سراب تغذيه مي‌گردد.
 
اهداف اين طرح شامل تأمين آب شرب و صنعتي، تأمين آب موردنياز اراضي کشاورزي پاياب حوضه به ميزان 1450 هکتار و ذخيره‌سازي و تنظيم آب رودخانه سراب است. گفتني آن‌که طول تاج سد: 624 متر و ارتفاع آن از سنگ‌بستر به 68 متر مي‌رسد و از نوع خاکي- سنگريزه‌اي است.
 
اين پروژه آب شرب شهرستان را تأمين مي‌کند که 441 ليتر آب بين شهرها و روستاها توزيع و پيش‌بيني‌شده است که طي سال‌هاي آينده اجرايي خواهد شد.
مهندس نادري، مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان در سال 96 در سفر به شهرستان فارسان گفت: مجموعاً پروژه سد غدير باباحيدر 76 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و براي اين پروژه 70 ميليارد تومان ديگر اعتبار پيش‌بيني مي‌شود و اميدواريم با تأمين اعتباري که داريم تا پايان سال 97 بدنه اين پروژه را به اتمام برسانيم.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی
google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html google-site-verification=sPj_hjYMRDoKJmOQLGUNeid6DIg-zSG0-75uW2xncr8 google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html