پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 230372
تشريح محدوديت هاي جديد کرونايي در ۷ استان/ شرايط جنگي است
تاریخ انتشار : 1399/07/13 10:13:26
نمایش : 95
معاون کل وزارت بهداشت، در ارتباط با ايجاد محدوديت هاي جديد براي کنترل شيوع کرونا در استان هاي قرمز و بحراني همچون تهران، توضيحاتي ارائه داد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، ايرج حريرچي، در برنامه «تيتر امشب» شبکه خبر سيما، از محددويت‌هاي جديد کرونايي در استان تهران و ۶ استان ديگر خبر داد و گفت: در مجموع محدوديت‌هايي براي هفت استان از جمله استان تهران براي مشاغل سطح سه و برخي مراکز اعمال شد.
 
وي افزود: از ۱۲ مهر تا ۱۸ مهر ۹۹ به مدت يک هفته مراکز و فعاليت‌هاي دانشگاه‌ها، مدارس شبانه روزي، حوزه‌هاي علميه، آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي، زبانسراها، و ساير آموزشگاه‌ها و کتابخانه ها، مساجد و مصلي‌ها، سينما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهاي پذيرايي، آرايشگاه‌هاي زنانه و سالن‌هاي زيبايي، برگزاري مراسم اجتماعي، فرهنگي و همايش‌ها، باشگاه‌هاي ورزشي پربرخورد از جمله کشتي، جودو و کاراته و موارد مشابه، کافه‌ها، قهوه خانه‌ها و چايخانه‌ها، باغ وحش‌ها و شهربازي‌ها، مراکز تفريحي آبي و استخرهاي سرپوشيده و سالن‌هاي بدنسازي و همچنين برگزاري نماز جمعه تعطيل است.
 
معاون کل وزارت بهداشت، گفت: ممکن است اين محدوديت‌ها در ساير استان‌هايي که در معرض خطر قرار دارند هم با نظر وزراي بهداشت و کشور، اعمال بشود.
 
وي با بيان اينکه مشاغل به ۴ دسته تقسيم شده اند، ادامه داد: مشاغل سطح ۱ مانند گروه‌هاي شغلي نانوايي، مراکز فروش مواد غذايي هيچگاه نبايد تعطيل شوند. سطح ۲ مانند پاساژها و مراکز خريد، مراکز متبرکه و زيارتگاه‌ها و مراکز تفريحي که تاکنون يکبار تعطيل شده اند، اما امروز تعطيل نشده اند.
 
حريرچي ابراز اميدواري کرد مدارس و مراکز آموزشگاهي به صورت غير حضوري برگزار شود.
 
وي ادامه داد: بيش از ۷ ماه است که تعداد جان باختگان ما سه رقمي شده است. ما مرگ بيش از ۲۰۰ نفر را هم داشته ايم.
 
حريرچي افزود: در تبريز تعداد مرگ بر اثر کرونا براي دو تا سه روز بيش از فوتي‌ها با مرگ عادي بوده است و اين تعداد فوتي‌ها بيش از ميانگين روزانه ۶۸ شهيد در تمام دوره جنگ تحميلي است.
 
معاون کل وزارت بهداشت، شرايط فعلي کشور را به شرايط جنگي تشبيه کرد و گفت: در شرايط کامل تحريم هستيم.
 
حريرچي از افزايش اختيارات استاني در کنترل شيوع ويروس کرونا در دو هفته اخير گفت و افزود: براي تسريع در امر تصميم گيري به استان‌ها اختيار داده شده است تا با هماهنگي با ستاد استاني مقابله با کرونا تصميمات جديدي بگيرند.
 
وي ادامه داد: با تصميم ستاد ملي مقابله با کرونا پوشش ماسک هنگام خروج از منازل اجباري شد و به کميته بهداشتي و امنيتي مأموريت داده شد به فرهنگسازي بيشتر بپردازد.
 
معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري، گفت: بايد در بعضي از سياست‌ها تجديد نظر کنيم و از امور ارشادي به امور حاکميتي برسيم.
 
وي درباره توزيع واکسن آنفلوانزا، افزود: ابتدا به بيماران خاص و کارکنان بهداشت و درمان به صورت دولتي و رايگان داده مي‌شود.
 
حريرچي با بيان اينکه واکسن آنفلوآنزا بومي تا دو ماه ديگر توليد مي‌شود، گفت: چنانچه بيش از تعداد ۲ و نيم ميليون دوز واکسن وارد کشور شود با قيمت ۴۰ تا ۴۵ هزار توماني توزيع مي‌شود.

منبع: مهر

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی
google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html google-site-verification=sPj_hjYMRDoKJmOQLGUNeid6DIg-zSG0-75uW2xncr8 google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html