خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 230056
مجلس پويا شرط لازم براي عبور از مشکلات است/ برنامه‌هاي روشن، شاخصه مهم يک نماينده است
تاریخ انتشار : 1398/11/30 11:04:46
نمایش : 87
کارشناس مسائل اجتماعي گفت: مجلس پويا شرط لازم براي عبور از مشکلات است، مجلس نو چهره نو مي‌طلبد، کسي که شفافيت را مطالبه کند، پاک دست، ضد فساد و برنامه محور باشد.
سجاد شهراني در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار گفت: چند روز تا انتخابات مجلس شوراي اسلامي در دوم اسفند باقي است. صرف‌نظر از فضاي سرد انتخابات که ناشي از اشباع مشکلات اقتصادي و معيشتي است، حوزه اردل ، فارسان، کوهرنگ و کيار يک حماسه ديگر را تجربه مي‌کند.

شهراني به ويژگي‌هاي يک نماينده تراز انقلاب اشاره داشت و اظهار داشت: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دو وظيفه قانون‌گذاري و نظارت بر اجراي قوانين را بر عهده‌دارند و نخستين و مهم‌ترين مؤلفه يک نماينده در تراز نظام جمهوري اسلامي ايران اين است که بايد از حوزه فعاليت‌هاي مجلس و وظايف آن آگاهي کاملي داشته باشد و در دوران نامزد شدن و انتخابات از تبليغات سالم و ساده به‌دوراز تخريب ديگران استفاده کند؛ درواقع بايد از ارائه وعده‌هاي خارج از حوزه وظايف نماينده مجلس شوراي اسلامي بپرهيزد.

وي تصريح کرد: حضور يک نماينده تکريم و عزت نهادن به مردم در مراسم ختم است يا حل مشکلات منطقه؟ جوان امروز فريب ژست‌هاي پوپوليستي فلان نامزد و نقاب رياکاري بهمان نامزد را نمي‌خورد. آنان نيک مي‌دانند اگر منطقه محصور بمباران رفتارهاي عامه‌پسند نماينده شود، شفافيت در طاقچه تصميم سازان خاک خواهد خورد، مجلس درگير رانت و تعارض منافع خواهد شد و آنگاه مجلس از رأس به قعر امور سقوط خواهد کرد.

وي بيان داشت: کارآمدي نامزدهاي مجلس نه به القاب پرطمطراق خودساخته و نه  پول پاشي است. برنامه روشن، شاخصي مهم در ترسيم يک نماينده با نگاه ملي و پاسخگويي منطقه ايست.

وي عنوان داشت: کشور براي عبور از مشکلات نيازمند جراحي سنگين مديريتي است قطعاً افراد محفل‌نشين،خسته و غير خلاق که خود مسئول بخشي از مشکلات موجودند نمي‌توانند راه‌حل اين مسئله باشند.

وي عنوان داشت: طبق سخنان مقام معظم رهبري استکبارستيزي براي ما يک اصل است و نامزدهاي انتخاباتي مجلس شوراي اسلامي نبايد به‌جاي استکبارستيزي، استکبار ستايي را در پيش گيرند و مردم بايد در اين زمينه هوشيار باشند.

وي در پايان افزود: مجلس پويا شرط لازم براي عبور از مشکلات است، مجلس نو چهره نو مي‌طلبد، کسي که شفافيت را مطالبه کند،  پاک دست، ضد فساد و برنامه محور باشد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی