خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229994
با يک مديريت جهادي مي‌توان محروميت و بيکاري را از اين شهرستان برداشت/ حمايت از شهرک‌هاي صنعتي به کاهش نرخ بيکاري کمک مي‌کند
تاریخ انتشار : 1398/10/04 09:22:37
نمایش : 135
يکي از شهروندان فارساني گفت: با ايجاد اراده و انگيزه در مردم و مسئولين اين شهرستان و با يک مديريت جهادي ظرف 5 تا 10 سال مي‌توان محروميت و بيکاري را از اين شهرستان برداشت گام اول اين اتفاق انتخاب نماينده جوان، پرتلاش، خلاق، جهادي، متعهد و دلسوز براي شهرستان است.
احمدي يکي از شهروندان فارساني در مورد بيکاري جوانان شهرستان فارسان در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار گفت: با نزديک شدن انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي بايد جوانان به اين نکته توجه داشته باشند که متأسفانه در طول سال‌هاي گذشته نمايندگان مجلس بيش از هر چيزي در نقش تماشاچي بيننده تعطيلي کارخانه‌ها و واحدهاي توليدي و نظاره‌گر خروج نيروي کار توانمند از شهرستان و کوچ کردن جوانان به دليل بيکاري به خارج از شهرستان بوده‌اند و نه‌تنها در انتقال سرمايه و جذب سرمايه‌گذار موفقيت چشم‌گيري نداشته‌اند بلکه قادر به حفظ اندک سرمايه‌گذاران شهرستان نيز نبوده‌اند.

وي بيان داشت: اعتياد، طلاق، بيکاري، فقر و تنگدستي، نبود درآمد پايدار و خالي ماندن سفره‌هاي مردم و تلخ شدن وضعيت معيشتي کارگران و نيز افزايش فاصله‌هاي طبقاتي بيش از هر جاي ديگر اين روزها در شهرستان فارسان نمود يافته است و جاي تأسف دارد که در چنين شرايطي دغدغه نمايندگان اين ديار چيز ديگري مي‌باشد پس بايد جوانان اين شهر در انتخاب يک فرد شايسته براي نمايندگي مجلس گوش و چشم خود را باز کنند.

وي به داشته‌ها و توانمندي‌هاي بالفعل شهرستان فارسان اشاره داشت و افزود: نيروي کار جوان، استعدادهاي انساني، آب‌وخاک حاصلخيز و جاذبه‌هاي خدادادي گردشگري فراوان پس اين شهرستان تمام مألف‌ها تبديل به يک شهرستان برخوردار را دارد.

وي تصريح کرد: با ايجاد اراده و انگيزه در مردم و مسئولين اين شهرستان و با يک مديريت جهادي ظرف 5 تا 10 سال مي‌توان محروميت و بيکاري را از اين شهرستان برداشت. گام اول اين اتفاق انتخاب نماينده جوان، پرتلاش، خلاق، جهادي، متعهد و دلسوز براي شهرستان است.
 
علل بيکاري جوانان در جامعه امروز به عوامل مختلفي بستگي دارد
 
خانم نبي ز زاده در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار افزود: يکي از مسائل و مشکلات عمده‌اي که طي سال‌هاي اخير با آن مواجه بوده‌ايم، موضوع بيکاري، به‌ويژه بيکاري در بين جوانان و فارغ‌التحصيلان دانشگاهي مي‌باشد.

وي گفت: در خصوص علل و عوامل مؤثر بر بالا بودن نرخ بيکاري در کشور مطالعات متعددي صورت گرفته که هر يک به‌نوعي سعي در شناساندن اين علل و عوامل و ارائه راهکارهايي جهت کاهش نرخ بيکاري داشته‌اند.

وي تصريح کرد: عدم وجود آمار و اطلاعات دقيق و بهنگام از وضعيت بازار کار و همچنين ارتباط ناکافي بين کارجويان و کارفرمايان ازجمله مباحثي هستند که اغلب محققين و دست‌اندرکاران بخش‌هاي مختلف اقتصادي توجه ويژه‌اي به آن مبذول داشته و از اين موارد به‌عنوان عوامل افزايش نرخ بيکاري يادکرد.

وي اظهار داشت: علل بيکاري جوانان در جامعه امروز به عوامل مختلفي بستگي دارد که نوسانات اقتصادي، عدم توزيع مناسب درآمد و امکانات، عدم جذب نيروي کار در مراکز توليدي و صنعتي، عدم تناسب بين آهنگ رشد جمعيت و فرصت‌هاي شغلي، ضعف قوانين و مقررات، اتخاذ برخي سياست‌هاي غلط و فقدان آموزش‌هاي متناسب با نياز بازار کار از شاخص‌ترين عوامل به شمار مي‌رود.
 
وي عنوان داشت: معمولاً جوانان مجرد مهاجرت مي‌کنند و آن‌هايي هم که به همراه همسر مي‌روند سعي دارند که شغلي، هرچند با درآمد پايين براي همسر خود جور کنند تا توان اداره زندگي را داشته باشند، اما به چه قيمتي و با چه وضعيتي؟

حمايت از شهرک‌هاي صنعتي به کاهش نرخ بيکاري کمک مي‌کند

 محمدي کارشناس مکانيک مي‌گويد: بيکاري يکي از موانع اصلي بر سر راه ازدواج جوانان است، بسياري از استان‌ها براي حل معضل بيکاري نگاه ويژه‌اي به شهرک‌هاي صنعتي کوچک و متوسط داشتند و اين در حالي است که برخي از واحدهاي توليدي به سبب نبود حمايت کافي در تعطيلي و نيمه تعطيلي به سر مي‌برند.

وي افزود: دولت در راستاي سياست اقتصاد مقاومتي با حمايت از شهرک‌هاي صنعتي، کاهش نرخ بيکاري و رونق توليدات داخل را ايجاد مي‌کند و اين امر خود به‌طور غيرمستقيم مسئله ازدواج جوانان را سروسامان بخشد چراکه بسياري از جوانان به سبب نبود درآمد کافي تمايلي به اين امر ندارند.

انتهاي پيام/590پ

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی