پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229961
خانواده‌ها خسارات و آسيب‌هاي دوري از کتاب بيان کنند
تاریخ انتشار : 1398/08/24 14:29:35
نمایش : 340
امام‌جمعه فارسان گفت: خانواده‌ها با کتاب انس بگيرند و به فرزندان خود خسارات و آسيب‌هاي دوري از کتاب بيان شود. دولت و مسئولين ضمن نظارت بر محتوا، از نشر کتب ناسالم و ضاله جلوگيري کنند. فضاي مجازي و کتب ديجيتالي هرقدر گسترش يابد، جاي کتاب را نمي‌گيرد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام سيد حسن چراغي امام‌جمعه موقت فارسان ضمن گرامي داشت ولادت باسعادت پيامبر اکرم (ص) گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز فرمودند پيامبر (ص) مجموعه تمام فضائل انبياء الهي هستند. دين و شريعت حضرت محمد (ص) اولاً مکمل ساير اديان الهي گذشته است و ثانياً کلام‌الله مجيد تا روز قيامت بر تمام جهان حاکميت خواهد داشت.
 
وي به سه ويژگي مشترک بين همه انبياء و اولياءالله اشاره کرد و گفت: اصل بينش، پرورش و آموزش سه رکني است که در بين همه انبياء الهي به‌خصوص حضرت محمد (ص) مي‌توان يافت.

وي عنوان داشت: رسول مکرم اسلام آن‌قدر در هدايت فرد فرد انسان‌ها حريص بود که قاتل عموي خودش را بخشيد تا او مسلمان بماند و زندگي کند. به نقل اميرالمؤمنين علي عليه‌السلام عذرخواهي کسي را که از او معذرت مي‌طلبيد، قبول مي‌کرد. هرگز بدي را با بدي پاسخ نمي‌گفت و از بدي‌هاي مردم به‌راحتي مي‌گذشت.

وي با اشاره به هفته وحدت گفت: ملل مسلمان علي‌رغم تمام اختلافات اعتقادي و مبنايي بايد به مشترکات چنگ زده و يک حرف مشترک در برابر دشمن بزنند، در داخل کشور نيز اختلاف‌سليقه‌هاي سياسي وجود دارد، هر گروهي در چارچوب قانون اساسي مي‌تواند، اظهارنظر و بحث کند و در انتخابات حاضر شود، اما اختلاف‌افکني و ايجاد شبهه پذيرفتني نيست.

وي بابيان اين‌که اختلافي در بحث مبارزه با فساد وجود ندارد، گفت: فساد مانند موريانه جامعه را از هم خواهد پاشيد و کسي منکر اين امر نيست، از دستگاه قضايي و حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران تشکر مي‌کنم که امروز اموال فراواني را به بيت‌المال بازگردانده‌اند و بسياري از دانه‌درشت‌ها که به مردم و نظام خيانت کرده‌اند، محاکمه شده‌اند، از دستگاه قضايي تقاضا داريم، بدون توجه به سم‌پاشي‌ها به برخورد با مفسدان ادامه دهد و هرکس در هر جناح و هر رده‌اي باشد، بايد از هراس دستگاه قضايي اقدام به غارت بيت‌المال و فساد نکند.
 
وي اظهار داشت: رژيم صهيونيستي به مردم فلسطين ظلم مي‌کند. در عراق موجب ايجاد مشکلات شده‌اند و نفوذ کرده‌اند، خوشبختانه الان هم در کشور عراق مرجعيت بسيار قوي و عظيم وجود دارد که مردم عراق آگاه هستند و مي‌دانند که بايد به سخنان مرجعيتشان توجه کنند و رهنمودهاي آنان را نصب العين قرار دهند. ايشان اعلام کردند که مردم حق‌دارند در مورد گراني‌ها و عدم مديريت دقيق کشور حرف بزنند، اما نبايد حرف به‌گونه‌اي باشد که دشمنان از آن سوءاستفاده کنند.
 
وي همچنين به موضوع طرح جديد دولت براي تغيير در قيمت بنزين اشاره کرد و گفت: مسئله بنزين يک تصميمي است که دولت و مجلس با مشورت فرهيختگان حوزه اقتصاد گرفتند، اما بايد به اجراي اين تصميم توجه کرد و در کنار آن نظارت هم داشت و مردم حق‌دارند از چگونگي هزينه صحيح منابع مالي حاصل از اين صرفه جوي عظيم مطلع و تبعات مثبت اين اقدام را در کشور مشاهده کنند.
 
وي به‌روز کتاب و کتاب‌خواني هم اشاره داشت و گفت: خانواده‌ها با کتاب انس بگيرند و به فرزندان خود خسارات و آسيب‌هاي دوري از کتاب بيان شود. دولت و مسئولين ضمن نظارت بر محتوا، از نشر کتب ناسالم و ضاله جلوگيري کنند. فضاي مجازي و کتب ديجيتالي هرقدر گسترش يابد، جاي کتاب را نمي‌گيرد.
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی
google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html google-site-verification=sPj_hjYMRDoKJmOQLGUNeid6DIg-zSG0-75uW2xncr8 google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html