خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229917
صفر تا صد شايعه بيماري ايدز در لردگان/ تکذيب ۳۰۰ مورد بيماري
تاریخ انتشار : 1398/07/10 19:08:43
نمایش : 220
يک منبع آگاه در وزارت بهداشت گفت: پرونده برخي افراد آلوده به بيماري ايدز در روستاي چنارمحمود شهرستان لردگان به دليل برخي روابط؛ قديمي است و مدت ها است که تحت کنترل و درمان هستند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ يک منبع آگاه در وزارت بهداشت اظهار داشت: هر پزشکي مي داند که آلوده شدن به دليل تست قند خون يا حجامت که در خبر ها آمده منتفي است چرا که بيماري ايدز به وسيله سرنگ آلوده در مدت زماني مثل سه ماه يا چهارماه قابل تشخيص نيست و اساسا مراکز درماني طي اين مدت اساسا غربالگري قند يا واکسن نداشته اند.

اين منبع آگاه ادامه داد: آلوده شدن تعداد ۳۰۰ نفر قطعا کذب است و بدون ترديد اين موارد زير ۳۰ نفر است و دليل آن نيز برخي مسائل در گذشته در اين منطقه بوده است که پرونده آنها در مراکز درماني و امنيتي موجود است.

اين مقام وزارت بهداشت گفت: بازداشت بهيار با اين معنا که در اخبار آمده است هم درست نيست و فرد مذکور به دليل برخي شايعات امنيتي در روستا، خودخواسته به پليس مراجعه و درخواست کنترل اوضاع را داشته است.

وي ادامه داد: وزارت بهداشت قطعا انتشار اخبار بي اساس و اعلام اعداد بي منبعي مثل آلوده شدن ۳۰۰ نفر به ايدز را از بعد حقوقي پيگيري خواهد کرد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی