خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229796
تخليه 20 خانه در شهرستان فارسان در پي احتمال سيلاب
تاریخ انتشار : 1398/01/05 19:50:18
نمایش : 136
فرماندار شهرستان فارسان گفت: 20 خانوار در روستاهاي ده چشمه و چقاهست منازل مسکوني خود را در پي احتمال وقوع سيلاب روز دوشنبه تخليه کردند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، با ورود يک سامانه بارشي پرقدرت به استان از روز يکشنبه بارش‌ها به‌صورت برف و باران در نقاط مختلف شهرستان فارسان شکل‌گرفته است.
 
مرداس طاهري فرماندار شهرستان فارسان از همه مردم و مسافران درخواست کرد در کنار رودخانه‌ها و درياچه‌ها و کوه‌ها از نصب چادر و نشستن خودداري کنند و با توجه به بالا آمدن آب اجازه ندهند بچه‌هاي خردسال کنار رودخانه و آب بروند

وي گفت با توجه به هشدارهاي هواشناسي جلسه شورايي هماهنگي مديريت بحران اين شهرستان برگزار شد و کليه مديران شهرستان آمادگي 100 درصدي جهت خدمات به مردم و مسافران نوروزي رادارند.

ميانگين بارش‌هاي سال زراعي جاري (1 مهر تا 3 فروردين) استان 566 ميلي‌متر گزارش‌شده که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 355 برابري و در مقايسه با دوره مشابه ميانگين بلندمدت از رشد 22 درصدي برخوردار شده است.

چهارمحال و بختياري سرچشمه 2 رودخانه زاينده‌رود و کارون و بخشي از رودخانه دز است و باوجوداينکه در سال زراعي 97-98 از بارش‌هاي به نسبت خوبي برخوردار شده اما کمبود بارش‌ها در اين استان طي يک دهه اخير استان‌هاي اصفهان، خوزستان و يزد را با چالش مواجه کرده است.
 
شهرستان فارسان در فاصله ۳۵ کيلومتري شهرکرد قرار دارد. اين شهرستان داراي ۵۵۸ کيلومترمربع وسعت و شامل ۳ بخش، ۵ شهر و ۲ دهستان است؛ و از مراکز ديدني اين شهرستان مي‌توان به چشمه قلعه فارسان، چشمه پيرغاروسنگ نوشته‌هاي مشروطيت، تنگ درکش ورکش جونقان، غار سراب، غارسيد عيسي اشاره داشت.

انتهاي پيام/590پ
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی