خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229729
نصب 400 کنتور هوشمند در چاه‌هاي کشاورزي شهرستان فارسان
تاریخ انتشار : 1397/10/17 10:29:57
نمایش : 217
فرماندار شهرستان فارسان گفت: در راستاي حمايت و صيانت از سفره‌هاي آب زيرزميني 400 دستگاه کنتور هوشمند آب در چاه‌هاي بهره‌برداران کشاورزي آماده و نصب گرديد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، مرداس طاهري، فرماندار شهرستان فارسان در جلسه منابع آب شهرستان فارسان گفت: موضوعات مرتبط در اين حيطه موردبحث و بررسي قرار گرفت و مقرر شد که کميته مربوطه مکاني مناسب براي تخليه نخاله‌هاي ساختماني هر 6 شهر در اين شهرستان را در نظر بگيرد.

وي در ادامه افزود: در اين جلسه موضوع لايه روبي و ساحل سازي رودخانه خشک‌رود شهرستان در دستور کار قرار گرفت و عمليات اجرايي آن در حال اجرا مي‌باشد.

وي خاطرنشان کرد: اين شهرستان با دارا بودن چاه هاي آب جهت کشاورزي و اينکه تعدادي از آن‌ها کنتور ندارند در اين خصوص نيز بحث شد که حدود 400 کنتور هوشمند براي همين تعداد چاه آماده شود و نصب گردد تا از هدر رفت آب‌هاي زيرزميني جلوگيري شود.

وي بيان داشت: خوشبختانه از سال 94 نسل جديدي از کنتورهاي هوشمند به نام کنتورهاي هوشمند آب در سطح کشور معرفي شد که بزرگ‌ترين مزيت اين کنتورها اين است که علاوه بر چاه هاي برقي به چاه‌هاي ديزلي نصب مي‌شوند. اين کنتورها کاملاً بر اساس تجهيزات و امکانات داخلي پايه‌گذاري شده و در راستاي اهداف عاليه اقتصاد مقاومتي است.

فرماندار شهرستان فارسان گفت: دليل نصب اين کنتورها کمبود آب در اثر کاهش نزولات جوي، افت آب‌هاي زيرزميني، هجوم کشاورزان بومي و غيربومي براي اجاره زمين‌هاي اراضي کشاورزي زير چاه و کاشت محصولات غيراستراتژيک است.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی