خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229727
اراده‌ها و مجاهدت‌ها موجب ماندگاري مي‌شود/ مردم در برابر توهين‌ها حماسه ها رقم زدند
تاریخ انتشار : 1397/10/14 14:30:20
نمایش : 235
امام‌جمعه فارسان گفت: بين 19 دي 56 و 9 دي 88 نقاط مشترکي وجود دارد، وقتي مزدوران ساواک به امام و باورهاي مردم توهين کردند مردم قيام 19 دي را خلق کردند و در ايام فتنه به قرآن، مسجد، اهل‌بيت و امام حسين (ع) توهين شد و مردم در برابر اين توهين عکس‌العمل نشان دادند و حماسه قهرمانانه 9 دي را رقم زدند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان گفت: لازم ميدانم از حضور پرشور و حماسي همه شما مردم و مسئولين در 9 دي‌ماه تشکر کنم.

وي به هفته بصيرت اشاره داشت و گفت: در دهه بصيرت که از 9 دي‌ماه آغازشده و پايان آن 19 دي‌ماه است قرار داريم، اراده‌ها و مجاهدت‌ها که موجب ماندگاري مي‌شود، در 19 دي سال 56 اقشار مختلف به صحنه آمده و سينه‌هاي خود را آماج گلوله‌ها قرار دارند. آن روز مردم نمي‌دانستند که پايان کار 19 دي به کجا مي‌انجامد اما اين قيام سرانجام به پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) منجر شد.

وي بيان داشت: بين 19 دي 56 و 9 دي 88 نقاط مشترکي وجود دارد، وقتي مزدوران ساواک به امام و باورهاي مردم توهين کردند مردم قيام 19 دي را خلق کردند و در ايام فتنه به قرآن، مسجد، اهل‌بيت و امام حسين (ع) توهين شد و مردم در برابر اين توهين عکس‌العمل نشان دادند و حماسه قهرمانانه 9 دي را رقم زدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين ملک پور افزود: مقاله ساواک عليه امام راحل (ره) نشانه عصبانيت شاه از ايشان بود، فرداي انتشار اين مقاله در روزنامه، طلاب در دفتر مراجع جمع شدند و با قاطعيت عليه اقدام ننگين رژيم پهلوي موضع‌گيري کردند. بعدازظهر 19 دي‌ماه تجمع عظيم طلاب به درگيري با ساواک کشيده شد و تعداد زيادي از طلاب در اطراف حرم و مدرسه فيضيه به شهادت رسيدند.

وي اظهار داشت: اين اعتراض گسترده طلاب عليه توهين به امام راحل پايه‌گذار انقلاب بزرگ ما شد و در چهلم اين شهدا در تبريز و شهرهاي ديگر مراسم‌هاي مختلفي برگزار شد تا اينکه انقلاب پيروز شد.

وي تصريح کرد: نکته آخر شهادت اميرکبير و همچنين شهيد احمدي روشن که جزو شهداي هسته‌اي کشور راداريم که ازجمله نقشه‌هاي ايادي استعمار و نفوذ در لايه‌هاي مديريتي در طول تاريخ کشور است. البته ايني که عرض مي‌کنم مربوط آن موقعي بود که انرژي هسته‌اي حق مسلم ما بود الان که کار از کار گذشته است.

وي گفت: بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي پيش از شهادت دكتر احمدي روشن با ايشان ديدار داشته‌اند و نکته مهم اينکه شهيدان مسعود علي‌محمدي، مجيد شهرياري، داريوش رضايي‌نژاد و شهيد احمدي روشن همگي در ليست افراد تحريم شده از جانب شوراي امنيت قرار داشتند. انتشار اسامي اين دانشمندان از سوي اين منابع، يك هديه امنيتي و اطلاعاتي به دستگاه‌هاي اطلاعاتي تروريست كشورهاي مستكبر به‌حساب مي‌آيد.

انتهاي پيام/
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی