خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229661
رئيس گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري :
شايعه سونامي ايدز در چهارمحال و بختياري رد شد
تاریخ انتشار : 1397/09/14 09:28:32
نمایش : 371
رئيس گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري با رد شايعه سونامي ايدز در استان گفت: طي دو سال گذشته موردي از ايذر در مادران باردار در استان مشاهده نشده است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از جهانبين نيوز، دکتر محسن آذري‌پور رئيس گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري، با اشاره به اينکه روند شيوع ابتلا به بيماري ايدز در کشور رو به افزايش است گفت: در حال حاضر عامل عمده ابتلا به اين بيماري از تزريق به وسيله سرنگ آلوده به رفتار جنسي پرخطر تغيير پيدا کرده است.

رئيس گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي چهارمحال و بختياري با بيان اينکه درصد ابتلا در بانوان به بيماري ايدز در حال افزايش است، افزود: در حال حاضر سن ابتلا به اين بيمار به سنين ۲۰ تا ۳۵ سال کاهش پيدا کرده است.

وي با اشاره به اينکه هم‌اکنون ۶۰ هزار نفر در کشور مبتلا به بيماري HIV هستند، اضافه کرد: از اين تعداد تنها ۲۴ هزار نفر شناسايي شدند.

دکتر آذري‌پور با رد شايعه سونامي ايدز در چهارمحال و بختياري، ادامه داد: مهاجرت براي کار به کشورهاي حاشيه خليج فارس يکي از دلايل ايجاد زمينه ابتلا به بيماري ايذر در سال‌هاي گذشته در استان بوده است.
وي با بيان اينکه ويروس ايدز در زمان حاملگي از مادر به جنين منتقل مي‌شود، گفت: به‌منظور پيشگيري از اين انتقال، مادران باردار در دو نوبت تست HIV مي‌دهند، خوشبختانه طي دو سال گذشته موردي از مادر باردار مبتلا به بيماري ايدز در استان گزارش نشده است.

وي با اشاره به پيشرفت‌هاي چشمگير در زمينه درمان بيماري ايدز، افزود: در حال حاضر مبتلايان به اين بيماري به جاي مصرف ۱۰ تا ۱۲ قرص در روز يک عدد قرص مصرف مي‌کنند.

دکتر آذري‌پور با بيان اينکه مراجعه در مراحل ابتدايي ابتلا به بيماري ايدز در درمان اثر زيادي دارد، اضافه کرد: با آغاز به موقع درمان در بيماران مبتلا به ويروس HIV احتمال مرگ و مير به صفر مي‌رسد.

رئيس گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه ويروس HIV سيستم ايمني بدن را ضعيف مي‌کند، ادامه داد: دوره پنهان اين بيماري در برخي موارد به ۱۰ سال مي‌رسد.

وي با تاکيد بر لزوم برطرف شدن بهت و وحشت مردم نسبت به مبتلايان به بيماري ايدز، گفت: براي ترغيب اين بيماران جهت تشخيص و درمان لازم است اکثر مردم براي تست ابتلا به ويروس HIV اقدام کنند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی