خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229645
نماينده ولي‌فقيه در استان چهارمحال و بختياري
نماز دريايي عميق از فرصت‌هاست اگر انسان نتواند حرکت کند از مقصد جا مي‌ماند
تاریخ انتشار : 1397/08/29
نمایش : 192
نماينده ولي‌فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام‌جمعه شهرکرد گفت: نماز دريايي عميق از فرصت‌هاست که اگر انسان در اين درياي موفق شود و شناگر ماهري شد قطعاً گوهرهاي فراواني به دست مي‌آورد و اگر نتواند حرکت کند از مقصد جا مي‌ماند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام محمدعلي نکونام در چهارمين اجلاسيه نماز شهرستان فارسان ضمن تبريک ايام  ربيع‌الاول آغاز امامت حضرت ولي‌عصر عج الله تعالي فرجه الشريف  گفت: نماز  اساسي‌ترين  و کليدي‌ترين  امر است و براي کمال و رسيدن  انسان  به مقصد نهايي،مسئله نماز مسئله‌اي است که هرچه در موردش سخن گفته  و تفکر شود حق مطلب ادا نمي‌شود.
 
وي  افزود: نماز دريايي عميق از فرصت‌هاست که اگر انسان در اين درياي موفق شود و شناگر ماهري شد قطعاً گوهرهاي فراواني به دست مي‌آورد و اگر نتواند حرکت  کند از مقصد جا مي‌ماند.
 
 وي خاطرنشان کرد: اگر از نماز  غافل شويم حتماً از مقصد جا مي‌مانيم نماز کليدي‌ترين موضوعي است که ما را به مقصد مي‌رساند، در اين ميان بايد گفت که خواندن نماز مهم نيست  اقامه نماز که همان   روح و حقيقت نماز است  بسيار حائز اهميت مي‌باشد.در روز ما  5 بار  در محضر خدا قرار مي‌گيريم  و همه اعمال ما  در محضر خدا دور نيست  و خداوند ناظر و شاهد بر همه اعمال ماست.

وي تصريح کرد:ترس از خدا  اگر وجود نداشته باشد  ترس از غير از خدا جاي او را خواهد گرفت  و باور را  از بين مي‌برد  باوري که  ما را به‌جايي مي‌رساند که بدانيم  هرچه خداي تبارک‌وتعالي  اراده کند به همان‌جا مي‌رسيم و نماز اين باور را در ما به وجود مي‌آورد که خدا با ماست و اين باور را محکمي کند  باور از ضروريات زندگي ماست

وي اظهار داشت: نماز را اقامه کنيد نترسيد،نماز شجاعت، و عزت به انسان مي‌بخشد و همه وابستگي‌هاي غيرديني  را قطع مي‌کند  البته نمازي که اقامه شود نه اينکه فقط خوانده شود اگر نماز درست اقامه شود حقيقتش درست در دل‌ها جاي مي‌گيرد.
 
امام‌جمعه شهرکرد در  ادامه افزود: نماز عرصه فرصت‌هاست که عرصه اول آن بار توحيدي  و عرصه دوم آن  حضور تمام‌عيار در محضر پروردگار متعال است که انسان بتواند آن را حس کند که تنها کسي که نماز را اقامه مي‌کند اين حس  را دارد  که در محضر خداست.

انتهاي پيام/590پ

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی