خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229634
راه برون‌رفت از مشکلات مذاکره نيست بلکه اقتصاد مقاومتي است
تاریخ انتشار : 1397/08/15
نمایش : 281
کارشناس مسائل اقتصادي گفت: براي حل مشکلات اقتصادي بايد راهکارهاي اقتصادي پيدا کرد نه راهکارهاي سياسي و راه برون‌رفت از مشکلات مذاکره نيست بلکه اقتصاد مقاومتي است.
سجاد شهراني کارشناس مسائل اقتصادي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار گفت: نزديک به يک دهه است که رهبر انقلاب اسلامي از جنگ تمام‌عيار اقتصادي دشمنان عليه ايران اسلامي پرده برداشته و راهبرد اساسي مقابله با آن را تکيه‌بر ظرفيت‌هاي داخلي و اجراي سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي معرفي نموده‌اند.

وي افزود: طي اين سال‌ها هر چه پيش‌تر آمديم با وضوح هرچه‌تمام‌تر متوجه شديم دشمنان نظام اسلامي سعي دارند با استفاده از حربه تحريم اقتصادي، مردم و مسئولان را از پيگيري آرمان‌هاي انقلاب اسلامي بازدارند.

وي بيان داشت: در چنين شرايطي عده‌اي از نيروهاي مؤثر داخلي نيز  با ارائه تحليل‌هايي غيرواقعي از شرايط کشور و اميد بستن به ظرفيت‌هاي بيرون از مرزها، دائماً آدرس‌هاي اشتباه داده‌ و مشکلات اقتصادي کشور را تشديد  کردند.

وي اظهار داشت: امروز بر همگان روشن‌شده که دلخوش‌کردن به وعده‌هاي کشورهاي غربي، که خود زمينه‌ساز جنگ تمام‌عيار اقتصادي عليه ما بوده‌اند، نه‌تنها مشکلي را حل نمي‌کند؛ بلکه باعث معطل گذاشتن سرمايه‌ها و ظرفيت‌هاي داخلي مي‌شود.

اين کارشناسي مسائل اقتصادي گفت: تجربه نشان داده هرگاه مسئولين با توکل بر خداوند متعال و روحيه‌اي جهادي، از ظرفيت‌هاي فراوان داخلي براي حل مشکلات استفاده کرده‌اند، به موفقيت‌هاي چشمگيري دست‌يافته‌اند.

وي افزود: موفقيت‌هاي کشور در هشت سال دفاع مقدس و پيشرفت‌هاي اخير کشور در زمينه‌هايي چون صنايع هسته‌اي، نانو، سلول‌هاي بنيادين، صنايع دفاعي و موشکي نمونه‌هايي از اين قبيل است. در مقابل، هرگاه نسخه‌هاي وارداتي غربي در کشور اجراشده، مشکلات اقتصادي تشديد شده و آسيب‌هاي جدي به اقتصاد و معيشت مردم وارد گرديده است.

وي به سخنان مقام معظم رهبري اشاره داشت و بيان کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند براي حل مشکلات اقتصادي بايد راهکارهاي اقتصادي پيدا کرد نه راهکارهاي سياسي و راه برون‌رفت از مشکلات مذاکره نيست بلکه اقتصاد مقاومتي است.
 
وي در پايان گفت: توجه و اتکا به توان، ظرفيت‌ها و استعدادهاي داخلي، تلاش براي تحقق اقتصاد مقاومتي و تکيه‌بر نيروي دروني کشور از مطالبات و درخواست‌هاي جدي رهبر انقلاب است که بايد در راستاي تحقق منويات ايشان تمام اهتمام و جديت به کار گرفته شود.

انتهاي پيام/590پ

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی