خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229626
کلنگ زني پروژه يک ميليارد توماني در شهرستان فارسان
تاریخ انتشار : 1397/08/06
نمایش : 421
مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان از کلنگ زني حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري در روستايي ده چشمه خبر داد. اعتبار اين پروژه يک ميليارد تومان مي‌باشد که 2100 مترمکعب عمليات سنگ ملاتي دارد و حدود 200 هکتار عمليات بيولوژيکي، جنگل‌داري و مرتع‌داري دارد.
علي محمدي مقدم، مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان چهارمحال و بختياري در سفر به شهرستان فارسان در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغارگفت: يکي از پروژه‌هاي بسيار خوب اين حوزه از منابع طبيعي شهرستان فارسان حوزه آبخيزداري روستاي گردشگري ده چشمه گردشگاه پيرغار است که با توجه به پتانسيلي اين منطقه گردشگري دارد مي‌تواند تأثير بسيار خوبي در بحث معيشت و اشتغال مردم نيز داشته باشد.

علي محمدي مقدم در ادامه افزود: با توجه به شيبي که در اين حوزه وجود دارد و فرسايش خاک، کاهش دبي چشمه پايين‌دست نياز بود که عمليات آبخيزداري و بيولوژيک در بالادست چشمه انجام شود.

وي خاطرنشان کرد: اين پروژه دو هزار و صد مترمکعب عمليات سنگ ملاتي دارد و حدود 20 هکتار جنگل‌کاري، مرتع کاري در بالادست حوزه که جلوگيري مي‌کند از فرسايش خاک در بالادست و کنترل سيل، کنترل رسوب و جلوگيري از ورود رسوب به مخازن پايين‌دست مي‌باشد.

وي اظهار داشت: از ديگر اثرات مثبت اين پروژه کمک مؤثر به تغذيه چشمه پيرغار و چاه‌هاي پايين‌دست که کل اعتبار اين پروژه از صندوق توسعه ملي کشور يک ميليارد تومان که با مشارکت اعتبارات استاني و کمک استاندار و فرماندار محترم اين اعتبار به 15 ميليارد ريال خواهد رسيد.

مکان تفريحي پيرغار در روستاي ده چشمه از توابع شهرستان فارسان واقع است. اين روستا با ارتفاع ۲۰۰۰ متر از سطح دريا، در جنوب غربي فارسان قرار دارد و از غرب و جنوب به کوه لاخرسان محدود مي‌شود.

اين مکان علاوه بر داشتن طبيعتي زيبا و دلچسب و رودخانه‌اي خروشان داراي يکي از مهم‌ترين کتيبه‌هاي تاريخ معاصر و عصر مشروطيت است.

انتهاي پيام/590پ
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی