خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229581
دغدغه خانواده‌ها
از مسئولين مي‌خواهيم فقط يک روز با ما زندگي کنند / گراني بيداد مي‌کند و تورم زياد است
تاریخ انتشار : 1397/06/26 08:50:39
نمایش : 222
از مسئولين مي‌خواهيم بيايند فقط يک روز با ما زندگي کنند ببينند آيا تاب و تحمل اين زندگي و سختي روزگار رادارند، ولي بااين‌همه با توکل به خداوند و سپاس از او سعي مي‌کنيم در پرورش اماناتي که به ما سپرده کوتاهي نکنيم.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، در اين روزهاي جاري تمام مغازه‌ها و کنار خيابان‌ها پرشده است از انواع لوازم‌التحرير، پوشاک مدرسه با توجه به فرارسيدن بازگشايي مدارس و شروع سال تحصيلي جديد وجود لوازم‌تحرير و کيف مدارس در رنگ‌ها و مدل‌هاي متفاوت انتخاب را براي والدين و دانش آموزان دشوار ساخته است.

خريد وسايل استاندارد موردنياز دانش آموزان و گراني اين لوازم دغدغه والديني مي‌باشد که خود را براي شروع سال تحصيلي هم گام با فرزندان آماده مي‌سازند.

خانم حيدري يکي از والدين دانش آموزان گفت: متأسفانه قيمت بعضي لوازم‌تحريرهاي توليد داخلي از لوازم‌تحريرهاي با مارک خارجي گران‌تر است.
لوازم‌تحرير با عکس‌هاي کارتون‌هاي غربي تأثير منفي بر اخلاق فرزندمان دارد

وي بيان کرد: با علم اينکه مي‌دانيم خريد لوازم‌تحرير با برند خارجي و عکس‌هاي کارتون‌هاي غربي تأثير منفي بر اخلاق فرزندمان دارد اما نمي‌توانيم از خريد آنان با توجه به اصرار بسيار پسرم صرف‌نظر کنيم.

آقاي محمدي فروشنده لوازم‌التحرير در جواب لوازم‌التحرير با برند خارجي گفت: به دليل تنوع در سليقه مصرف‌کننده ناچار به عرضه انواع لوازم‌التحرير خارجي و داخلي هستيم.وي اظهار داشت: لوازم‌التحرير خارجي با زرق‌وبرق خاص و تنوع در رنگ و طرح چشم دانش آموزان را خيره کرده و قيمت آن محصولات هم سر به فلک کشيده و همه والدين قادر به خريدن همه نوع لوازم‌التحريري نيستند. برخي از والدين که درآمد بالايي ندارند مجبورند به‌تنهايي براي خريد لوازم‌التحرير روانه بازار شوند، چراکه تنوع در رنگ و طرح چشم فرزندان را خيره مي‌کند و زماني که پدر و مادر نتوانند خواسته فرزندشان را برآورده کنند شرمنده و خجالت‌زده مي‌شوند.

وي بيان داشت: ورود کالاهاي بي‌کيفيت و قاچاق هم يکي از معضلاتي است که به افزايش قيمت کالاها کمک مي‌کند. البته ناگفته نماند همه کالاهاي وارداتي از کيفيت بالايي برخوردار نيستند صرفاً قيمت بالا را به خود اختصاص داده‌اند.

هيچ‌گونه نظارتي بر بازار وجود ندارد

 يک آقا به همراه فرزندان خود در حال انتخاب کفش بود گفت: اينجا هر مغازه براي خود اجناس خود قيمت‌هاي متفاوتي را انتخاب کرده است درصورتي‌که بيشتر اجناس ازنظر جنس و ظاهر باهم يکي هستند اما تفاوت قيمت گاه به ده هزار تومان هم مي‌رسد و جالب است که هر مغازه از مغازه ديگري اجناس خود را گران‌تر مي‌فروشد و هيچ‌گونه نظارتي وجود ندارد.

من دو فرزند دارم که يکي از آن‌ها امسال دوم دبستان مي‌رود و يکي ديگر در مقطع راهنمايي، شما بگوييد با اين درآمد کم و حقوقي که دولت‌به‌کارمندان مي‌دهد و با گراني و تورمي که وجود دارد و هر چه داد مي‌زنيم که بابا گراني بيداد مي‌کند و تورم همچنان وجود دارد.

از مسئولين دولت مي‌خواهيم بيايند فقط يک روز با ما زندگي کنند ببينند آيا تاب و تحمل اين زندگي و سختي روزگار رادارند، ولي بااين‌همه با توکل به خداوند و سپاس از او سعي مي‌کنيم در پرورش اماناتي که به ما سپرده کوتاهي نکنيم.رعايت استاندارد خريد کيف و کوله‌پشتي متناسب با وزن دانش آموزان باشد

خانم خسروي کارشناس مشاوره گفت: رعايت استاندارد خريد کيف و کوله‌پشتي متناسب با وزن دانش آموزان از سوي والدين ضروري است چون استفاده از کيف غيراستاندارد موجب آسيب جدي به ستون فقرات دانش آموزان مي‌شود.
وي افزود: کيف دانش آموزان بايد به‌گونه‌اي باشد که وزن آن بر روي دوش آنان قرار گيرد و کودک مجبور نباشد به دليل سنگيني دائم شانه‌هاي خود را به عقب و جلو حرکت دهد.
 
بايد نظارت مستمر دستگاه‌هاي اجرايي آموزش‌وپرورش با همکاري صنعت معدن و تجارت براي فروش پوشاک مدارس، لوازم‌التحرير و کيف و کفش بر اساس قيمت مصوب در تمام فروشگاه‌ها و توليدي‌هاي عرضه‌کننده وجود داشته باشد تا تمام خانواده‌ها بتوانند با خيالي آسوده براي فرزندشان خريدهاي لازم را انجام دهند.

انتهاي پيام/590
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی