خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229577
بيست سوم شهريورماه برگزار مي‌شود
همايش شيرخوارگان حسيني در فارسان برگزار مي شود
تاریخ انتشار : 1397/06/22 10:56:15
نمایش : 233
مسئول هيئت رزمندگان اسلام شهرستان فارسان از برگزاري همايش بزرگ شيرخوارگان حسيني در تاريخ 23 شهريورماه در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، ميثم بابايي با بيان اينکه تمهيدات لازم براي برگزاري اين مراسم معنوي در شهرستان فراهم شده است، اظهارکرد: همايش بزرگ شيرخوارگان روز جمعه  23 شهريورماه ساعت 8:30 صبح در حسينيه ثارالله شهرستان برگزار مي شود.

بابايي گفت : اين مراسمات در سال هاي گذشته با استقبال گسترده در شهرستان فارسان روبرو بوده است، اظهار کرد: از عموم مادران که نوزاد شيرخواره دارند براي حضور گسترده در اين مراسم معنوي دعوت مي شود.

در اين همايش، مادران سياه‌پوش، همنوا با زمزمه‌اي زينبي با کودکان شش ماهه خويش، اشک ماتم و عزا مي‌ريزند و با پوشاندن لباس علي اصغر (ع) بر تن شيرخوارگان خود با طفل رباب (س) هم‌ناله مي‌شوند.

مادران کودکان را بر روي دستان خود به نشانه تقديم به پيشگاه حضرت حق مي‌گيرند و بر مظلوميت شش ماهه امام حسين (ع) اشک ماتم مي‌ريزند.

همايش شيرخوارگان حسيني (ع)، همه ساله در سراسر کشور به ياد طفل شيرخوار حضرت امام حسين (ع) که در صحراي کربلا به تير کينه‌توزان، روي دستان پدر به شهادت رسيد، با اشک، آه و ناله برگزار مي‌شود.
 
انتهاي پيام/590پ
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی