خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229562
بازسازي واقعه بزرگ غدير خُم در شهرستان فارسان
تاریخ انتشار : 1397/06/08 18:08:21
نمایش : 388
بازسازي واقعه بزرگ غدير خُم در شهرستان فارسان در حالي برگزار شد که خيل عظيم مشتاقان و عاشقان ولايت و امامت نظاره‌گر آن بودند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، آيين بازسازي واقعه تاريخي و معنوي غدير خُم در شهرستان فارسان برگزار شد.

آيين بازسازي واقعه غدير خُم و خطبه‌خواني غدير به‌صورت نمادين توسط سپاه ناحيه فارسان و با همکاري هيئت‌هاي مذهبي و هنرمندان و گروه‌هاي هنري در اين شهرستان برگزار شد.
 
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان فارسان با گراميداشت هفته ولايت و امامت و روز غدير خم در خصوص بازسازي واقعه غدير در شهرستان گفت: عيد غدير خم مهم‌ترين اعياد مسلمانان جهان است و بر لزوم برپايي مراسم جشن اين روز بزرگ تأکيد کرد و افزود با برنامه‌ريزي و تعامل صورت گرفته با دستگاه‌هاي مرتبط توانستيم مراسم باشکوهي در شأن اين روز گرامي برگزار نماييم.

حميد يزداني در ادامه اظهار داشت: اشاعه فرهنگ غديرخُم و شناساندن زواياي مختلف اين واقعه مهم تاريخ اسلام به‌عنوان سرمايه نرم و معنوي نظام است.

وي تصريح کرد: واقعه غدير تنها متعلق به مذهب تشيع نبوده و يک رخداد مهم در جامعه اسلامي است که انتقال و تبيين مفاهيم ديني همگي آثار بزرگي در پي دارد.

وي با اشاره به اينکه تبيين اين واقعه و نقش آن در پيشبرد و توسعه اسلام براي نسل جوان از اهداف برگزاري اين واقعه است گفت: هدف اصلي از اجراي اين برنامه توجه بيشتر به جايگاه ولايت و امامت است.

انتهاي پيام/590پ
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی