خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229559
سرمربي تيم فوتبال ساحلي شهداي چليچه
از سال 85 فوتبال ساحلي را در استان چهارمحال و بختياري راه‌اندازي نمود
تاریخ انتشار : 1397/06/07
نمایش : 409
تيم فوتبال ساحلي چليچه تيمي که يک دهه با پتانسيل بومي روي پاي خود ايستاده است لايق توجه و همکاري بيشتر مسئولين است ، سرمربي تيم ليگ برتري شهداي چليچه به‌عنوان اولين مربي استان، فوتبال ساحلي را از سال ۸۵در استان چهارمحال و بختياري راه‌اندازي نمود.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، فدراسيون فوتبال جمهوري اسلامي مديرعامل و سرمربي تيم فوتبال ساحلي شهداي چليچه، دکتر افراسياب صادقي را به‌عنوان مربي استعداد ياب تيم ملي انتخاب نمود.وي به‌منظور نظارت و استعداديابي در مرحله نهايي مسابقات جوانان کشور عازم يزد شد.

صادقي مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا ،و سرمربي تيم ليگ برتري شهداي چليچه مي‌باشد که به‌عنوان اولين مربي استان، فوتبال ساحلي را از سال ۸۵در استان چهارمحال و بختياري راه‌اندازي نمود. برد بختياري‌ها در زمين شهريار ساري

در هفته گذشته جنگ شهريار با سربازان قلعه عقاب‌ها در ساري بود شهريار که در آتش انتقام شکست (0-1) بازي رفت برابر شاگردان افراسياب صادقي مي‌سوزد در ورزشگاه داراب ساري ميزبان چليچه شهرکرد بود.

شهريار متحول شده که به خودباوري لازم رسيده و چندهفته‌اي است روي ابرهاي پيروزي حرکت مي‌کند، تدارکات لازم را براي ادامه بردهايش فراهم کرده تا تعداد پيروزي‌هايش را افزايش دهد.

البته براي رسيدن به هدف و تسليم کردن سربازان قلعه عقاب‌ها، ساحلي بازان شهريار بايد قدر و ارزش فرصت‌ها را با توجه به اعتماد نفس بالايي که پيداکرده‌اند در اين جنگ خانگي بدانند.
 
شاگردان افراسياب صادقي به‌خوبي مي‌دانند با سرعت دادن به بازي مي‌توانند نفس‌هاي شهريار را حتي در ورزشگاه داراب به شماره بي اندازند.

مهم براي افراسياب صادقي آن است که به شاگردانش آموزش دهد که چگونه اسير جو ورزشگاه داراب نشوند تا از توان ذاتي خود بتوانند بهترين استفاده را نمايند.

شهريار ساري که چندهفته‌اي روي نوار پيروزي افتاده بود بدجوري توسط ساحلي بازان شهداي چليچه شهرکرد در خانه نقره‌داغ شد.

سربازان قلعه عقاب‌ها که با حساب‌وکتاب به جنگ با شهريار رفته بودند به‌مانند بازي رفت، طوقه باخت را دو دستي تقديم ميزبان کردند و تا مکان هفتم جدول صعود نمودند.

                   

مديرعامل و سرمربي تيم فوتبال ساحلي شهداي چليچه در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار گفت: تيم فوتبال ساحلي شهداي چليچه در سال 1385 تأسيس شد و فعاليت خود را در رشته فوتبال ساحلي آغاز نمود و با کمک جوانان مستعد و بااستعداد شهر چليچه (در سال 1385 روستاي چليچه ) استارت حضور در فصل مسابقاتي 87 – 86 ليگ برتر فوتبال ساحلي کشور رقم خورد تا شهداي چليچه مفتح فوتبال ساحلي در بام ايران چهارمحال و بختياري باشد.

حضور در فصل اول ليگ برتر فوتبال ساحلي کشور صرفاً کسب تجربه و محک زدن تيم در سطح ملي در کنار رقباي ساحلي بلد و قدرتمند ساحل‌نشين کشور بود.
 
اما شهداي چليچه در فصل 88-87 ليگ برتر عملکرد متفاوتي از خود نشان داد و توانست در بين رقباي بسيار قدرتمند ، خود را در بالاي جدول مسابقاتي نگه دارد و در پايان فصل به رتبه چهارم ليگ برتر رساند اين موفقيت بزرگي براي يک تيم روستايي در سطح ملي به شمار مي‌رفت

اين موفقيت پيامدهاي مثبتي را نيز به همراه داشت که ازجمله آن‌ها درخشش سرمربي تيم افراسياب صادقي به‌عنوان يکي از مربيان موفق کشور که با استفاده از پتانسيل‌هاي بومي توانسته بود به اين مهم دست پيدا کند به AFC جهت حضور در دوره تربيت مدرس بين‌المللي فوتبال ساحلي معرفي شد که پس از آزمون و بررسي مدارک ورزشي و علمي ايشان توانستند در بين 30 گزينه معرفي‌شده از ايران جز 2 نفر کلاس مالزي قرار گيرند و اولين مدرس مربيگري فوتبال ساحلي ايران باشند

اما فصل 90-89 با سال‌هاي قبل بسيار متفاوت شده بود سرمايه‌گذاري استان‌ها و شرکت‌هاي پردرآمد ليگ را بسيار متفاوت کرده بود اما شهداي چليچه کماکان با پرداخت هزينه‌هاي شخصي و کمک خيرين محلي در ليگ حضور داشت.غيرت و تعصب جوانان چليچه اي بدون هيچ چشم‌داشت

فصل 90-89 نيز همين‌طور فشار مالي و سفرهاي متعدد به دورترين نقاط با کمترين امکانات تيم را به‌زحمت و سختي انداخته بود اما غيرت و تعصب جوانان چليچه اي بدون هيچ چشم‌داشت و پاداشي تيم را در ادامه مسير همراهي مي‌کرد.
 
اما فصل 91-90 ليگ برتر شايد بدترين سال فوتبال ساحلي چليچه بود هزينه‌هاي سنگين ، بي‌مهري و بي‌توجهي مسئولين به‌جايي انجاميد که ديگر غيرت و تلاش بازيکنان و عوامل تيم که فقط به عشق نام شهدا و شهرشان بود افاقه نکرد و تيم پس از 5 سال روزهاي سخت و دشوار با ليگ برتر وداع کرد و به دسته يک سقوط کرد.
 
جوانان بي‌ادعا و پرتلاش چليچه انگيزه خود را از دست نداده و با تلاش مضاعف در ليگ دسته اول حضور پيدا کردند که با بدشانسي و فقط با يک شکست در بدترين زمان ممکن يعني بازي نيمه‌نهايي به مقام سوم دست پيداکرده و از صعود به ليگ برتر بازماندند.
 
بچه‌هاي چليچه فصل 93-92 ليگ دسته اول را نيز باقدرت شروع کرد ولي بازهم نتيجه سال قبل اتفاق افتاد و شهداي چليچه براي دومين سال پياپي به مقام سوم ليگ يکدست پيدا کرد
 
اما کادر فني تيم به فکر پوست‌اندازي تيم افتاد تا بتواند در درازمدت شاکله تيم را قدرتمند و هماهنگ کند در اين زمان کادر فني تيم با کشف استعدادهاي جوان در سطح شهر چهارچوب تيم را به‌طورکلي تغيير داد ، اين تغيير پيامدهاي منفي را نيز به همراه داشت تا جايي که تيم در فصل 94-93 و 95-94 باکم تجربگي بازيکنان نتايج مطلوبي به دست نيامد اما هدف تيم را از بين نبرد.


 
 شهداي چليچه در اين سال‌ها توانست استعدادهاي درخشاني را به فوتبال ساحلي معرفي کند و به اردوهاي تيم ملي اعزام کند.

انتهاي پيام/590پ
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی