خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229557
طرح بازسازي واقعه غدير در شهرستان فارسان
تاریخ انتشار : 1397/06/05
نمایش : 252
همزمان با دهه امامت و در آستانه فرارسيدن عيد ولايت بزرگ‌ترين واقعه تاريخ شيعيان در شهرستان فارسان بازسازي خواهد شد.
حميد يزداني، فرمانده ناحيه مقاومت بسيج فارسان در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار گفت: امسال هم طبق روال سال‌هاي گذشته، بزرگ‌ترين واقعه تاريخ شيعه و مهم‌ترين سند حقانيت شيعيان در شهرستان فارسان بازسازي خواهد شد.

وي افزود: واقعه غدير يکي از بزرگ‌ترين سندهاي حقانيت شيعه است که همگان حتي اهل سنت بر وقوع و صحت آن معترف هستند و بزرگ‌ترين عيد ما شيعيان محسوب مي‌شود لذا تشريح و شناخت آن از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. در همين راستا سپاه ناحيه فارسان قصد دارد تا با بازسازي اين واقعه تاريخي نحوه وقوع و جانشيني اميرالمؤمنين (ع) را براي همشهريان و عموم مردم شهرستان به تصوير بکشد.

سرهنگ يزداني افزود: با توجه به بازخورد بسيار خوبي که اين برنامه در سال‌هاي قبل در بين مردم داشته امسال بسياري از ادارات و مردم عادي نيز پيش‌قدم شده‌اند تا به اجراي اين برنامه کمک و در اجر آن سهيم شوند.

وي بيان داشت: لذا امسال علاوه بر اجراي گسترده اين برنامه، برنامه‌هاي جانبي بسيار خوبي نيز پيش‌بيني‌شده است برنامه‌هايي نظير نمايشگاه کتاب، پذيرائي و ايستگاه‌هاي صلواتي در چند نقطه، تجليل از چندين خانواده شهدا و همچنين برنامه‌هايي نظير مسابقه نقاشي براي کودکان.

وي در پايان خاطرنشان کرد: طبق جلسه‌اي که در خصوص بازسازي واقعه غدير با حضور امام‌جمعه شهرستان و رؤساي ادارات گرفته شد مقرر گرديد، برنامه در ساعت 18 روز چهارشنبه مورخ 1397/06/07 در محل تفريحي پارک قلمستان برگزار گردد.

 لذا از آحاد مردم ولايتمدار استان چهارمحال و بختياري براي حضور در اين مراسم‌هاي معنوي دعوت مي‌نماييم.

انتهاي پيام/590پ
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی