خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229531
بيکاري و مسئله آب دو چالش اصلي استان چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1397/04/24 09:27:56
نمایش : 573
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: بيکاري و مسئله آب دو چالش اصلي استان چهارمحال و بختياري است که توسعه استان را با مشکل مواجه کرده است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغاربه نقل از جهانبين نيوز ؛ اقبال عباسي استاندار چهارمحال و بختياري روز گذشته در نشست شوراي اشتغال اظهار کرد: اين استان با دارا بودن بيشترين آمار بيکاري در کشور نيازمند توجه دوچندان مسئولان و تخصيص امکانات و اعتبارات بيشتر است.
وي هرچند اعداد و ارقام موجود بيکاري محل مناقشه است اما آنچه کاملا مشخص و واضح مي باشد وجود بيکاري بالا در اين استان است که بايد براي رفع آن سريعتر اقدام شود.

وي ادامه داد: به همين منظور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي قول داده که بزودي يک تيم کارشناسي از مرکز با هدف شناسايي مشکلات موانع موجود و راهکارهاي رفع آن به استان اعزام کند.

عباسي، بيکاري و مساله آب را ۲ چالش اصلي اين استان عنوان کرد و گفت: اين دو موضوع فرآيند توسعه استان را با مشکل مواجه کرده و بي شک در استاني که بيکاري بسيار بالاست، رفاه معنايي ندارد.

استاندار چهارمحال و بختياري با اشاره به عملکرد اين استان در جذب تسهيلات اشتغالزايي، خاطرنشان کرد: در حوزه تسهيلات اشتغال خانگي و فراگير تسهيلات خوبي پرداخت شده و استان در رتبه سوم کشور قرار دارد اما در جذب تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري عملکرد ضعيفي داريم.

عباسي، توجه بيش از حد به مقوله توليد را عامل غفلت از بحث اشتغال دانست و گفت: طي سه دهه اخير بيشتر به توليد و راه اندازي کارخانه هاي بزرگ بدون توجه به ميزان اشتغالزايي آنها پرداخته شده و اين موضوع ما را از مقوله اشتغال به ويژه در مناطق روستايي و عشايري غافل کرده است.

وي افزود: امروز به اين نتيجه رسيده ايم که به جاي اختصاص اعتبارات هنگفت به طرح هايي که بازدهي لازم را در حوزه اشتغال ندارند مي توان با ۵۰ ميليون تومان براي هريک از افراد بيکار شغل ايجاد کرد.

انتهاي پيام/۵۳۰ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی