خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229521
بخشدار مرکزي فارسان
زن آمادگي کامل را براي نقش‌آفريني در جامعه دارد/ حجاب مانع فعاليت اجتماعي زن نيست
تاریخ انتشار : 1397/04/21
نمایش : 151
بخشدار مرکزي فارسان گفت:واقعيت اين است که زن آمادگي کامل را براي نقش‌آفريني در جامعه دارد و علت هجمه‌ها به حجاب در شرايط کنوني فقط و فقط به خاطر اين است تا دين زدايي را در جامعه نهادينه سازند و افراد را از دين زده کنند.
پريسا مالک در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار افزود: بد پوششي و عدم رعايت حجاب کامل توسط برخي از افراد جامعه، دلايل مختلفي دارد که حوزه‌هاي کارشناسي بايد اين عوامل را شناسايي و اجراي برنامه‌ها براي رعايت حجاب، هماهنگ و برنامه‌ريزي‌شده باشد تا افرادي که ناخودآگاه براثر تبليغات به آن سمت گرايش يافته‌اند، به اصلاح رفتار خود بپردازند.

وي با تأکيد بر اينکه حجاب مانع فعاليت اجتماعي زن نيست، بيان داشت: واقعيت اين است که زن آمادگي کامل را براي نقش‌آفريني در جامعه دارد و علت هجمه‌ها به حجاب در شرايط کنوني فقط و فقط به خاطر اين است تا دين زدايي را در جامعه نهادينه سازند و افراد را از دين زده کنند.
 
بخشدار مرکزي فارسان گفت:حجاب و پوشش اسلامي در دين مبين اسلام از جايگاه خاصي برخورداراست در خصوص هنجارشکني‌ها رويکرد ما بايد به سمت اصلاح با روش‌هاي منطقي و درک واقعيت‌ها باشد و در اين ميان نبايد دستگاه‌هاي اجرايي جزيره‌اي برخورد کنند و تنها حوزه مأموريت خود را ببينند.
 
مقابله با پديده‌هاي اجتماعي نيازمند زمان و آموزش‌هاي مداوم  است
 
وي تصريح کرد: مقابله با پديده‌هاي اجتماعي و هنجارشکني‌هايي که در جامعه مشاهده مي‌شود، نيازمند زمان و آموزش‌هاي مداوم با تبيين اثرات نامطلوب اين هنجارشکني در زندگي فردي و اجتماعي است که اين مهم بايد موردتوجه و تأکيد قرار گيرد.
 
وي اظهار داشت:حجاب و پوشش اسلامي در دين مبين اسلام از جايگاه خاصي برخوردار است در خصوص هنجارشکني‌ها  رويکرد ما بايد به سمت اصلاح با روش‌هاي منطقي و درک واقعيت‌ها باشد و در اين ميان نبايد دستگاه‌هاي اجرايي جزيره‌اي برخورد کنند و تنها حوزه مأموريت خود را ببينند بلکه براي رفع نگراني‌هاي اجتماعي در جامعه بايد همه بخش‌هاي مسئول هماهنگ و برنامه محور عمل کنند.
 
مسئولان فرهنگي براي آموزش برنامه داشته باشند
 
خانم مالک اضافه کرد: جامعه ايران، داراي هويتي ديني و مذهبي است و از پايگاه عميقي در اين زمينه برخوردار است و اگر هم مشکلي به‌ظاهر در آن ديده شود، مي‌توان با آموزش‌هاي درست و احياي روش‌هاي مؤثر نسبت به اصلاح آن کمک کرد.
 
وي خواستار اجراي طرح‌هاي آموزشي با محوريت خانواده در تبيين اهميت رعايت حجاب و توجه به عفت عمومي جامعه شد و از مسئولان فرهنگي خواست تا براي اين آموزش برنامه داشته باشند.
 
خانم مالک با اشاره به اينکه مشکلات و چالش‌هاي اجتماعي را نمي‌توان دستوري برطرف کرد، بر ضرورت آموزش و آگاه‌سازي جامعه نسبت به تهديدات هنجارشکني‌ها تأکيد کرد.
 
بايد دوره‌هاي مختلف آموزشي باهدف عفاف و حجاب توسط دستگاه‌هاي اجرايي برگزار و همچنين از پايان‌نامه‌ها و طرح‌هاي پژوهشي در خصوص بررسي علل و عوامل بروز بد پوششي ، مشکلات ، چالش‌ها و رفتارهاي مقابله با آن حمايت شود.

انتهاي پيام/590پ

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی