خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229419
هم افزايي کميته امداد وخيرين درجهت توانمند سازي مددجويان
تاریخ انتشار : 1397/03/22
نمایش : 109
معاون توسعه مشارکت هاي مردمي کميته امداد امام خميني (ره) کشور گفت: يکي از اساسي ترين بحث هاي که کميته امداد دارد بعد از اشتغال و مسکن، آموزش نيازمندان و سرمايه گذاري در هزينه تحصيل فرزندان خواهد شد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، علي محمد ذوالفقاري در سفر به شهرستان فارسان  افزود: کميته امداد امام خميني ره بخشي از منابع خدمت رساني را از محل انفاق خيرين جذب و در اختيار نيازمندان قرار مي دهد .

وي تصريح کرد: سال گذشته خيرين در کل کشور بيش از دو هزار صد ميليارد تومان مساعدت داشته اند که حدودا 100 ميليون تومان آن براي کمک به زلزله زدگان و 2 هزار ميليارد تومان مربوط به کمک نيازمندان بود که عينا در اختيار نيازمندان قرار گرفت.

وي بيان داشت: کمکي که خيرانديشان در کمک به نيازمندان داشتند در قالب صدقات،زکات در بحث حامي ايتام و محسنين و در سر فصل کمک هاي خواص در بحث قطريه،قرباني و جشن هاي ملي ،که در اختيار کميته امداد قرار مي گرفت

ذوالفقاري افزود: کمک هاي که کميته امداد دريافت کرد بدون هيچ گونه هزيته تشکيلاتي عينا در اختيار نيازمندان قرار مي گرفت و به هر نيتي که خيرين آن پول را در اختيار کميته امداد قرار داده بود کميته امداد هم به همان نيت و با همان مبلغ در اختيار نيازمندان قرار مي داد.

وي اظهار داشت: يکي از برنامه هاي که کميته امداد دارد ،جمع آوري کمک هاي نقدي مردمي با شيوه هاي الکترونيکي است ونرم افزار هاي آن آماده شده است که در استان اردبيل در حال تست مي باشد و بعد در شش استان ديگر اجرا خواهد شد که پس از آن در کل کشور اجرا خواهد شد.

معاون توسعه مشارکت هاي مردمي کميته امداد امام خميني (ره)گفت: برنامه اي ديگري که در سال گذشته آغاز شد و امسال هم تکميل تر خواهد شد همکاري کميته امداد با خيرين در پنج موضوع اشتغال،مسکن،آموزش،جهيزيه و معيشت هست که اين کار هم به حمدالله به خاطر اينکه هم اعتبارات کميته امداد و هم اعتبارات خيريه ها براي مددجويان مشترک مستقر شود و از دل اين هم افزايي کمک در مسير توانمند سازي خانواده ها بدست مي آيد اين کار مشترک شروع شده است.

وي بيان داشت: يکي از اساسي ترين بحث هاي که کميته امداد در اين فضا دارد بعد از اشتغال و مسکن، آموزش نيازمندان و سرمايه گذاري در هزينه تحصيل فرزندان و آن بحث هم کنار جهيزيه و ساير مسائل انجام خواهد شد.
 
قائم مقام کميته امداد استان در سفر به فارسان از جشن ايتام و تجليل از خيرين اين شهرستان  خبر داد.

 حيدري افزود:  در سال گذشته دراين شهرستان يک ميليارد دويست ميليون تومان به خانواده هاي ايتام کمک شده است .

وي گفت: اين جشن با حضور 250 نفر از ايتام برگزار شد که از 30 نفر از خيرين اين شهرستان تجليل شد .
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی