خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229393
شب‌زنده‌داري مردم شهر فارسان در دومين شب از ليالي قدر
تاریخ انتشار : 1397/03/16 10:15:30
نمایش : 238
آيين‌هاي شب بيست و يکم ماه مبارک رمضان و دومين شب از ليالي قدر با نجواي " بک يا الله" والهي العفو" مردم خداجوي و مؤمن شهر فارسان برگزار شد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، همزمان با شب شهادت مولاي متقيان حضرت علي (ع) و يکي از شب‌هاي نزول قرآن، مردم شهر فارسان شب قدر بيست و يکم ماه مبارک رمضان را تا سحرگاه بانواي الغوث الغوث احيا کردند.
 
مردم شهرستان فارسان در دومين شب از شب‌هاي ليالي قدر در صفوف به‌هم‌پيوسته زير چتر قرآن شب‌زنده‌داري کردند.
 
سخنران آيين احياي شب بيست و يکم گفت: شب قدر بهترين شب در نزد مؤمنان است و بهترين آرامش‌بخش براي روح انسان‌ها ادعيه و دعا و شب‌زنده‌داري معنوي است.
 
وي بابيان اينکه نتيجه بندگي الهي در محبت به خداوند جلوه‌گر مي‌شود يعني حبّ و بغض براي خداوند مي‌شود افزود: انسان بايد در مقابل نعمت‌هاي الهي قدردان و شکرگزار باشد و اين شکر گذاري شامل شکرگزاري قلبي، لساني و ساير اعضاي بدن مي‌شود.
 
وي گفت: اُنس با قرآن و توجّه به کلمات نوراني اهل‌بيت (ع) باعث مي‌شود که حقّ بندگي را رعايت کنيم و حدود الهي را رعايت کنيم و در زمره بندگان الهي قرار بگيريم.
 
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شخصيت والاي اميرالمؤمنين (ع) گفت: زيبايي‌هاي بسياري در زندگي، ايمان و تربيت ايشان قابل شناخت و بررسي است.
 
مردم شهرستان فارسان در دومين شب از ليالي قدر با انجام فرايض ديني، جلوه‌هاي يکتاپرستي، وحدت و همبستگي را به نمايش مي‌گذاشتند و در پايان در رثاي شهادت اميرالمؤمنين (ع) اشک ماتم ريختند.


انتهاي پيام/590پ

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی