خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229392
مي خواهند يک شکل معيوب از برجام را تحميل کنند
تاریخ انتشار : 1397/03/15 11:13:18
نمایش : 1085
حضرت آيت الله خامنه اي در مراسم سالروز ارتحال امام خميني (ره) تاکيد کردند: کمک‌کنندگان به جنگ رواني دشمن در داخل، امروز درصدد اين هستند که يک شکل معيوب از برجام را بر کشور تحميل کنند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع پرشکوه، پرشور و پرمعناي انبوهِ بي‌شمار مردم قدرشناس در بيست‌ونهمين سالگرد عروج ملکوتي امام خميني(ره)، با تشريح خصوصيات بي‌بديل فردي و حکومتي اميرمؤمنان(ع) و شباهت‌هاي افتخارآفرين امام راحل عظيم الشأن با اين خصوصيات نصرت‌بخش و عزت‌آفرين، به تبيين هفت محور اصلي الگوي رفتاري و مديريتي خميني کبير در مواجهه با دشمنان و پيشبرد نظام اسلامي پرداختند و تأکيد کردند: بعد از امام بزرگوار، همان راه و الگو را به دقت ادامه داده و خواهيم داد و به فضل الهي و با تکيه بر ايمان، استقامت و هوشياري ملت و مسئولان، نقشه کنوني دشمن مبني بر «فشار اقتصادي، فشار رواني و فشار عملي» را نيز ناکام خواهيم گذاشت.

رهبر انقلاب اسلامي در اين مراسم که رؤساي قوا، مسئولان کشور و سفرا و نمايندگان کشورهاي خارجي نيز حضور داشتند، امام را «نماد انقلاب» خواندند و با اشاره به همزماني ايام شهادت حضرت اميرالمومنين علي(ع) با سالروز رحلت رهبر کبير انقلاب خاطرنشان کردند: شباهت هاي اين پيرو صادق و حقيقي حضرت اميرالمومنين با آن پيشواي والا و بزرگ، مايه افتخار ملت ايران و امت اسلامي است و توجه به اين شباهت ها، براي يافتن مسير صحيح و آشنايي بيشتر با امام راحل (ره) مهم و مفيد است.

ايشان مباحث مربوط به شباهتهاي امام بزرگوار با حضرت علي(ع) را در قالب سه سر فصل بيان کردند و در تشريح اولين سرفصل گفتند: در حضرت اميرالمومنين علي(ع)، دو خصوصيت به‌ظاهر متضاد وجود داشت؛ از يک طرف، «صلابت و ايستادگي و شدت» در برابر هر حرکت باطل و در برابر ظالمان و طغيانگران و از طرف ديگر، «لطافت و رقت» در مواجهه با ياد الهي و همچنين در برابر مظلومان و محرومان و مستضعفان.

رهبر انقلاب اسلامي ايستادگي حضرت علي(ع) در برابر معاويه، برخي از اصحاب قديمي و آبرومند اما دنياطلب و خوارج را نمونه هايي از صلابت آن حضرت دانستند و افزودند: از طرف ديگر اين وليّ بزرگ خدا در مقابل ايتام يا ضعفا، آن چنان از خود رقت و لطافت نشان مي داد که انسان شگفت زده و دچار حيرت مي شود.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه امام راحل نيز همين دو خصوصيت را داشتند، گفتند: امام خميني از يک طرف در مقابل رژيم منحط و طاغوتي پهلوي، آمريکا، صدام متجاوز و حتي در برابر شاگرد و يار قديمي خود که دچار رفتار برخلاف حق شده بود، همچون صخره‌اي مستحکم و کوهي استوار ايستاد اما در برابر پيام ارادت و فداکاري يک مادر شهيد و در دفاع از مستضعفان و پابرهنگان دچار تأثر و رقت قلب مي شد.

رهبر انقلاب اسلامي در تبيين دومين فصل از ويژگي هاي شگفت‌آور اميرمؤمنان به سه خصوصيت ظاهراً ناسازگار يعني «اقتدار، مظلوميت و پيروزي نهايي» پرداختند.
ايشان با اشاره به مديريت مقتدر حضرت علي(ع) در حکومت بسيار گسترده آن حضرت افزودند: اراده پولادين، شجاعت، هنر نظامي‌گري، زبان قوي و منطق جذاب از جمله نشانه‌هاي بارز اقتدار اميرمؤمنان است.

ايشان، تهمت هاي ناجوانمردانه دشمنان و حسودان به پيشواي متقيان و رفتار زشت خواصِ دل‌به‌دنيا سپرده را از نشانه هاي مظلوميت آن حضرت خواندند و افزودند: اين فشارهاي بي‌پايان و مظلوميت عميق، بحدي بود که آن امام صبورِ دريادل را به درد دل با چاه وامي‌داشت.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: با اين همه، پيروزي نهايي در اين مصاف طولاني و دشوار با اميرمؤمنان بوده است چرا که امروز نام و شخصيت و سيره و عدالت خواهي ايشان در آفاق عظيم و تاريخ بشر، برجسته و درخشان است اما يادي از دشمنان او نيست.

ايشان در تشريح شباهت‌هاي پيرو صديق اميرمؤمنان يعني رهبر کبير انقلاب با اين ويژگي هاي امام علي(ع) خاطرنشان کردند: امام خميني نيز با اقتدار فوق العاده خود، يک حکومت طاغوتي و ديکتاتوري وراثتي را بعد از دو هزار سال ساقط کرد، امريکا را به شکست کشاند و هدف طراحان جنگ تحميلي يعني ريشه کن کردن انقلاب و نظام اسلامي را با قدرت ناکام گذاشت.

رهبر انقلاب افزودند: امام خميني در عين حال مانند پيشوايش مظلوم بود، و تبليغات گسترده، مستمر و اهانت بار دشمنان و رفتار برخي افراد که از آنها توقع نمي رفت، از نشانه هاي مظلوميت رهبر کبير انقلاب بود، به‌گونه‌اي که نشانه هاي دلتنگي را مي توان در لابلاي سخنان مستحکم و پرصلابت امام مشاهده و درک کرد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: امام راحل البته از ويژگي سوم اميرمؤمنان يعني پيروزي نهايي نيز برخوردار بود که اين پيروزي در استحکام و بقا و رشد و توسعه و پيشرفت نظام اسلامي به خوبي خود را نشان مي دهد.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: بسياري از آرزوهاي امام خميني در زمان حيات پر برکت ايشان محقق شد و بسياري از اين اهداف بعد از عروج ايشان تحقق يافته که خودباوري، خودکفايي، پيشرفت علمي و فناوري، پيشرفت سياسي و توسعه نفوذ ايران در غرب آسيا و شمال افريقا از جمله آنهاست.

حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه تأکيد کردند: ديگر اهداف و آرمانهاي امام عزيزمان نيز بإذن الله تحقق خواهد يافت و جمهوري اسلامي روز به روز از اعتلا و عظمت بيشتر برخوردار خواهد شد.
ايشان تحرکات دشمنان را نه از سر اقتدار بلکه به علت دستپاچگي و آشفتگي دانستند و افزودند: ملت عزيز ايران بداند که دشمن از پيشرفت و عظمت و ايستادگي او، عصبي و آشفته است و با دستپاچگي حرکاتي را انجام مي دهد.

حضرت آيت الله خامنه اي سخنان خود در اجتماع عظيم مردم در سالگرد ارتحال امام خميني را با تشريح مشابهات جبهه دشمنان اميرمؤمنان با جبهه دشمنان رهبر کبير انقلاب ادامه دادند.

ايشان افزودند: پيشواي عدالت خواهان با سه جبهه رويارو بود؛ «قاسطين» يعني دشمنان بنياني و مخالفان اصل حکومت او، «ناکثين» يا همان همراهان سست‌بنياد و «مارقين» يعني کج‌فهم‌ها و انسانهاي ناداني که سران‌شان خائن بودند اما خودشان به خيال تبعيت از قرآن در مقابل قرآن مجسم يعني اميرمؤمنان ايستادند.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: جبهه دشمنان و مخالفان امام راحل نيز ترکيبي از همين سه گروه بود؛ قاسطين يعني امريکا، رژيم صهيونيستي و وابستگان داخلي آنها که با اصل جمهوري اسلامي دشمني دارند، ناکثين يا عهدشکنان و همراهان سست‌کمربند که به علت خواسته هاي دنيايي در مقابل امام ايستادند و مارقين که با عدم درک موقعيت کشور و نفهميدن جبهه بندي دشمنان، حقانيت حرکت امام را تشخيص ندادند.

ايشان منافقين را نمونه اي از مارقين خواندند که به علت خيانت رؤسايشان و جهل و فريب‌خوردگي بدنه، به دشمني ناکام با امام پرداختند.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به پيروزي امام خميني در مقابل اين سه جبهه افزودند: امروز هم همين سه گروه در مقابل ميراث بزرگ امام خميني يعني جمهوري اسلامي صف آرايي کرده اند، اين جبهه مختلط البته مشکلاتي به‌وجود مي آورد و حرکت کشور را دشوار يا کُند مي‌کند اما در جلوگيري از پيشرفت ملت عاجز و ناتوان است.

رهبر انقلاب اسلامي در ادامه به تبيين الگوي رفتاري امام(ره) در طول ده سال حضور در رأس نظام جمهوري اسلامي پرداختند و هفت شاخص اصلي اين الگوي رفتاري را بيان کردند.

حضرت آيت الله خامنه اي، از «برخورد شجاعانه و فعال با دشمنان» به عنوان نخستين شاخص ياد کردند و گفتند: امام راحل در مواجهه با دشمنان هرگز منفعل نشد و همواره فعال و قدرتمند در مقابل آنها ايستاد.

«پرهيز از هيجان زدگيِ ناشي از احساسات و خالي از عقلانيت»، دومين شاخصي بود که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند و افزودند: تصميم هاي امام، شجاعانه و در عين حال مبتني بر محاسبات عقلاني بود.
حضرت آيت الله خامنه اي به سومين شاخص الگوي رفتاري امام اشاره کردند و گفتند: امام خميني چه در دوران مبارزات و چه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، همواره اولويت ها را رعايت مي کرد و بر موضوع اصلي متمرکز مي شد و هيچگاه حواشي را وارد ميدان کار خود نمي کرد.

ايشان «اعتماد به توانايي هاي مردم و بويژه جوانان و خوش بيني به ملت ايران» و «بي اعتمادي و بدبيني به دشمن» را دو شاخص ديگر در رفتار امام برشمردند و تأکيد کردند: امام بزرگوار يک لحظه به دشمن و پيشنهادهاي آن اعتماد نکرد و دشمن را به معني واقعي کلمه، دشمن مي‌دانست.

رهبر انقلاب اسلامي، «اهتمام به همبستگي و اتحاد ملت و مردود دانستن هرگونه دو دستگي و دو قطبي سازي در ميان مردم» را از ديگر الگوهاي رفتاري امام دانستند و درخصوص هفتمين الگوي رفتاري

ايشان گفتند: امام خميني به نصرت و وعده الهي، ايمان کامل داشت و معتقد بود که اگر کار براي رضاي خدا باشد، هيچ‌گونه ضرري متوجه آن نخواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه در جمع بندي اين بحث تأکيد کردند: بعد از امام راحل، راه ايشان را دقيقاً دنبال کرده ايم و به لطف خداوند، از اين پس نيز دنبال خواهيم کرد.

ايشان افزودند: به حول و قوه الهي، ما دچار انفعال و ضعف نمي شويم و در برابر زياده خواهي و زورگويي دشمنان مي ايستيم، هيجان زده و احساسي تصميم نمي گيريم و به جاي متن، وارد حاشيه ها نمي شويم، اولويت هاي خود را به توفيق الهي تشخيص خواهيم داد، به مردم و توانايي هاي آنها بخصوص جوانان اعتماد خواهيم کرد اما به دشمن مطلقاً اعتماد نمي‌کنيم، مردم عزيزمان را از دو دستگي و دو قطبي برحذر مي داريم و به نصرت الهي اطمينان داريم و شک نداريم که ملت ايران با اين ايمان و انگيزه و با اين اميد، قطعاً پيروز خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي در ادامه سخنان خود به تشريح نقشه دشمن در مقطع فعلي پرداختند و با تأکيد بر اينکه، اين نقشه بر سه محور «فشار اقتصادي، فشار رواني و فشار عملي» و با هدف سيطره بر کشور متمرکز است، گفتند: در اين طراحي، فشار اقتصادي از طريق تحريم ها و جلوگيري از همکاري اقتصادي کشورها با ايران اعمال خواهد شد.

ايشان خاطرنشان کردند: آنها بر خلاف تبليغات دروغين خود که مي گويند هدف تحريم ها، حکومت ايران است، ملت را هدف گرفته اند تا با فشار به مردم، نظام اسلامي را به تسليم در مقابل زورگويي ها وادار کنند اما دشمنان، نه ملت ايران را شناخته اند و نه نظام اسلامي را زيرا به فضل الهي و با تلاش مسئولان و همت مردم، آنها در اين بخش از طراحي خود، بکلي ناکام خواهند ماند.

رهبر انقلاب به محور دوم نقشه دشمن يعني فشار رواني اشاره کردند و با مهم دانستن اين محور، افزودند: دشمن در اين بخش از طراحي خود درصدد است نقاط قوت نظام اسلامي و عناصر اقتدار ملي را به نقاط ضعف و چالش برانگيز تبديل کند تا ملت ايران نسبت به اين نقاط قوت بدبين و دلسرد شوند.

رهبر انقلاب اسلامي به عنوان نمونه، «پيشرفت هاي هسته اي» را يکي از نقاط قوت و افتخار فناوري و دانش کشور دانستند و گفتند: توانايي دانشمندان و متخصصان جوان کشور در توليد اورانيوم غني‌شده‌ي بيست‌درصد، در شرايطي که طرف مقابل انواع شروط و مشکلات را براي تأمين اورانيوم بيست‌درصد جهت مصارف پزشکي مطرح کرده بود، نماد قدرت علمي و فناوري و يک نقطه قوت بزرگ ملي است که براي کشور مايه آبرو شد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اکنون دشمن تلاش دارد تا با کار رواني و ريشه اي، اين نقطه قوت ملي را به مسئله اي چالش برانگيز تبديل و ملت را نسبت به آن بدبين کند.

ايشان «توانايي موشکي» را يکي ديگر از نقاط قوت و زمينه ساز «امنيت» کشور دانستند و افزودند: در دوران جنگ تحميلي به‌دليل آنکه ما سلاح دفاعي و توان موشکي نداشتيم، از شهرهاي مرزي تا تهران شبانه روز، زير آتش موشکي بودند اما اکنون با همت متخصصان جوان، ما به قدرت اول موشکي منطقه تبديل شده ايم و دشمن مي داند که اگر يک موشک بزند، با ده موشک پاسخ خواهد گرفت.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: دشمن با يک عمليات رواني بر روي اين نقطه قوت متمرکز شده است و متأسفانه عده اي هم در داخل، با او همصدا شده اند.

حضرت آيت الله خامنه اي، «عدالت خواهي بين المللي» و حمايت از ملتهاي مظلوم را يکي ديگر از نقاط قوت جمهوري اسلامي خواندند و گفتند: در حالي‌که حمايت از فلسطين و نيروي مقاومت در مقابل رژيم صهيونيستي و دفاع از استقلال و تماميت ارضي کشورهاي منطقه، مايه آبرو براي جمهوري اسلامي است، دشمن تلاش دارد تا آن را تحت عنوان «دخالت ايران در منطقه» به يک مسئله چالش آفرين تبديل کند.

ايشان با اشاره به همنوايي برخي عوامل داخلي با دشمن در اين خصوص، افزودند: همين عوامل که چند سال پيش در تهران و در راهپيمايي روز قدس، شعار «نه غزه نه لبنان» سردادند، موجوداتي حقير و کمک کنندگان به جنگ رواني دشمن هستند و اين مايه سرافکندگي آنهاست.

رهبر انقلاب اسلامي به يک نمونه ديگر از عمليات رواني دشمن اشاره کردند و گفتند: بيگانگان و عده اي در داخل در تبليغات خود اينگونه وانمود مي کنند که اگر ايران، شکل معيوبي از برجام را که درصدد تحميل آن هستند، نپذيرد، جنگ خواهد شد، خير اين حرف دروغ است.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به برخي حرفهاي بعضي مسئولان اروپايي گفتند: به نظر مي آيد اين دولتها توقع دارند ملت ايران هم تحريم ها را تحمل کند، هم از فعاليتهاي هسته اي که نياز قطعي آينده ايران است دست بردارد و هم محدوديتهاي تحميل شده بر ايران را ادامه دهد اما آنها بدانند که اين خواب آشفته تعبير نخواهد شد.

حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: ملت و دولت ايران اين را تحمل نخواهد کرد که هم تحريم باشد هم در محدوديت و حبس هسته اي.

ايشان مسئولان سازمان انرژي هسته اي را موظف کردند به سرعت آمادگي هاي لازم را براي رسيدن به ۱۹۰ هزار سو (البته فعلاً در چارچوب برجام) فراهم آورند و مقدمات اجراي مسائلي را که رئيس جمهور دستور داده اند از همين فردا آغاز کنند.

رهبر انقلاب اسلامي در جمع بندي مطالب مربوط به محور عمليات رواني دشمن خاطرنشان کردند: آنها تلاش دارند تا با جنگ رواني، ما از نقاط قوت و عناصر اقتدار ملي خود دست برداريم تا بيگانگان راحت تر بر کشور و ملت و سرنوشت آينده ما مسلط شوند اما ملت ايران، در مقابل اين حرکت ايستاده است.

حضرت آيت الله خامنه اي فشار عملي را سومين محور نقشه جاري دشمن در مقابله با ملت بزرگ ايران برشمردند و افزودند: برنامه قطعي دشمن اين است که با سوء استفاده از مطالبات مردمي، در کشور آشوب ايجاد کند اما سر آنها قطعاً به سنگ خواهد خورد.

رهبر انقلاب در تشريح بيشتر اين نقشه مزورانه افزودند: ممکن است در نقطه اي يا شهري، کارگران يا کسان ديگري از مردم مطالباتي داشته باشند، دشمن در اين موارد با تعداد معدودي نفوذي و افراد خبيث و اشرار، سعي مي کند اجتماع آرام مردم را به حرکت ضدامنيتي و آشوبگرانه تبديل و نظام و ملت را بدنام کند.

حضرت آيت الله خامنه اي با توصيه مؤکد به مردم براي هوشياري کامل در مقابل اين نقشه دشمن تأکيد کردند: اعتقاد راسخ دارم دشمنان اين بار هم کور خوانده اند و مردم عزيز با قدرت، شهامت و هوشمندي در مقابل اين طرح و توطئه مي ايستند.

ايشان حضور مردم در صحنه را بسيار مهم خواندند و با اشاره به برگزاري مراسم روز جهاني قدس در جمعه همين هفته افزودند: به فضل الهي، و به برکت حضور پرشور مردم روز قدس امسال از سالهاي گذشته، قوي تر و پرشورتر برگزار خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين در پايان سخنانشان به زبان عربي و خطاب به جوانان غيور عرب منطقه گفتند: امروز روز عمل و اقدام شما است و بايد خود را براي پيشرفت و استقلال و آزادي کشورهايتان آماده کنيد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به خضوع و ذلت برخي دولتهاي عربي در مقابل امريکا و عدم اتخاذ موضع قوي برابر دشمن صهيونيستي، افزودند: برخي دولتهاي عربي، اکنون دشمن ملتهاي خود شده اند و در چنين شرايطي مسئوليت جوانان غيور عرب، بر هم زدن اين معادله باطل است.

ايشان با تأکيد بر اينکه آينده متعلق به جوانان است و آنان بايد با عمل و ابتکار، خود را براي آينده آماده کنند گفتند: اگر آينده به درستي ساخته شود، قطعاً همه ملتهاي مسلمان و عرب بخصوص جوانان اين کشورها، از آن بهره مند خواهند شد.

رهبر انقلاب اسلامي خطاب به جوانان کشورهاي اسلامي گفتند: از هيمنه جبهه کفر نهراسيد و به وعده نصرت الهي ايمان راسخ داشته باشيد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به در پيش بودن روز جهاني قدس تأکيد کردند: حضور در اين راهپيمايي و دفاع از مردم مقاوم و مجاهد و مظلوم فلسطين، در واقع گامي مهم در مسير ساختن آينده بهتر است.

رهبر انقلاب اسلامي در پايان براي توفيق جوانان کشورهاي اسلامي و ادامه مسير مقاومت دعا کردند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی