خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229377
رهبر معظم انقلاب در ديدار شاعران:
بکوشيد شعر فارسي عفيف، حکمت‌آميز و اميدآفرين باقي بماند
تاریخ انتشار : 1397/03/10 09:44:46
نمایش : 250
حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار شاعران با ايشان شعر فارسي را در طول تاريخ شعري «عفيف و محجوب» دانستند و تأکيد کردند: بکوشيد اين عفت و پاکي همچنان در شعر فارسي محفوظ و پايدار بماند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، در شب ولادت با سعادت کريم اهل‌بيت حضرت امام حسن مجتبي عليه‌السلام جمعي از استادان زبان و ادب پارسي و شاعران جوان و پيشکسوت با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کردند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار با تحسين پيشرفت شاعران جوان در آراستن لفظي و معنايي اشعار، شعر فارسي را در طول تاريخ شعري «عفيف و محجوب» دانستند و تأکيد کردند: بکوشيد اين عفت و پاکي همچنان در شعر فارسي محفوظ و پايدار بماند.

ايشان گفتمان‌سازي و جريان‌سازي در خصوص مسائلي همچون «عدالت، مقاومت و ترويج فضائل اخلاقي» را از ديگر رسالت‌هاي شاعران برشمردند و افزودند: شعر فارسي همواره مملو از حکمت و اخلاق، و در توليد و تعميق انديشه و اميد نقش‌آفرين بوده است که بايد اين روحيه و حالت در شعر امروز نيز برجسته و درخشان باشد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تلاشها و سرمايه‌گذاري‌هاي مخالفان انقلاب براي منحرف‌ساختن شعر و سوق دادن آن به مسائلي همچون «سطحي‌نگري در انديشه، لاابالي‌گري در عمل، وادادگي در سياست و بي‌تفاوتي در مواجهه با دشمن» تأکيد کردند: در مقابل اين تلاشها، بايد «حکمت، جديت و کوشش و انضباط در عمل، ژرف‌نگري در انديشه، استحکام هويت و مجاهدت در مقابل دشمن» در اشعار برجسته شود.

ايشان همچنين سرود و ترانه خوب را در ايجاد نشاط و حرکت‌هاي اجتماعيِ مفيد، بسيار اثرگذار دانستند و خاطرنشان کردند: بايد از فرصت علاقه‌مندي مردم به شعر در جهت انتقال مفاهيم مورد نياز جامعه به بهترين شکل استفاده کرد.

در اين ديدار، ۳۱ نفر از شاعران، اشعار خود را در حضور رهبر انقلاب اسلامي قرائت کردند.

همچنين پيش از مراسم، شاعران از نزديک با حضرت آيت الله خامنه‌اي گفت‌وگو و آثار خود را به ايشان تقديم کردند.

در اين ديدار، نماز مغرب و عشاء نيز به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه شد و حاضران روزه خود را به همراه ايشان افطار کردند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی