خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229366
گلاب، جهنمي در چهارمحال و بختياري!/ انتقال غيرقانوني آب ممنوع!/ مسئولين استان بايد متحد باشند
تاریخ انتشار : 1397/01/30 09:07:37
نمایش : 406
رئيس کميته صيانت از آب استان چهارمحال و بختياري با بيان اينکه بايد حرف چهار نماينده اين استان با يکديگر متحد باشند بيان داشت: نمايندگان، استاندار، مسئولين استاني و کشوري مديرعامل آب منطقه و... اگر ذره‌اي از حقوق مردم چهارمحال و بختياري عقب‌نشيني کنند مديون مردم هستند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از خبرنگار سامان ما همايش مردمي اعتراض به طرح هاي غيرکارشناسي تونل هاي گلاب و بهشت آباد و برداشت هاي غيرقانوني از منابع استان چهار محال و بختياري در مسجد پل زمانخان شهر سامان با حضور حداکثري مردم برگزار شد.

تمامي اقشار از استان چهار محال و بختياري در اين همايش حضور يافتند و تمامي مردم از مسئولين استاني و کشوري لغو مجوز غيرقانوني و انتقال آب از اين استان به استان همجوار و دفاع از حق مردم استان چهارمحال و بختياري را خواستار شدند.

حجت الاسلام و المسلمين اميرقلي جعفري رئيس کميته صيانت از آب چهارمحال و بختياري در اين همايش با بيان اينکه همه ما سرباز نظام و انقلاب هستيم، اما با بي عدالتي مبارزه خواهيم کرد چراکه مي خواهيم نظام جمهوري اسلامي ايران پابرجا باشد، اظهار کرد: حرف مردم استان چهارمحال و بختياري با مردم شريف، شهدپرور و انقلابي استان اصفهان نيست بلکه با بعضي از مسئولان قانون گريز در اصفهان است که به چهارمحال و بختياري خيانت مي کنند.

جعفري با اشاره بر اينکه وضعيتي که هم اکنون در استان چهارمحال و بختياري، اصفهان، يزد، خوزستان و... ايجاد شده يک شبه به وجود نيامده است اين مشکلات به دليل سوءمديريت و تدبير در طول ساليان گذشته بوده است، بيان داشت: بي آبي موجود در استان هاي همجوار به دو دليل قانون گريزي مافياي آب در حوزه وزارت نيرو و سوءمديريت برخي مديران در استان اصفهان است.

وي با بيان اينکه وزير نيرو آقاي اردکاني در مقابل مافياي آب مقاومت کرده است، اذعان داشت: در زمان وزيران گذشته با وجود مديران نالايق و ناسيوناليس يک استان همچون استان اصفهان فربه شده و چند استان ديگر را به خاک و ذلت رسانده اند.

فساد بايد ريشه‌کن شود

جعفري با اشاره بر اينکه فساد بايد ريشه‌کن شود تصريح کرد: ما اجازه نمي دهيم که در نظام جمهوري اسلامي ظلمي به مردم اين استان روا شود.

وي با تاکيد بر اينکه مديران استان اصفهان به مردم استان اصفهان و کشاورزان شرق اين استان در رابطه با کم آبي دروغ هاي زيادي گفته اند، بيان داشت: مي گويند در استان بالادست آب مصرف مي شود و اين درحالي است که استان اصفهان با ايجاد چاه هاي غيرمجاز، کاشت چمن و صنايع فولاد آب زاينده رود را برداشت مي کند.

کساني که گزارش غلط به مردم مي‌دهند از کار عزل و محاکمه شوند

رئيس کميته صيانت از آب چهارمحال و بختياري با بيان اينکه کساني که گزارش غلط و دروغ به مردم مي دهند نه تنها بايد از کار عزل شوند بلکه بايد محاکمه نيز شوند، عنوان کرد: مردم اين استان با انتقال آب به صورت غيرقانوني و غيرکارشناسي مخالف هستند.

وي با تاکيد بر اينکه تونل جهنمي گلاب مجوز ندارد و مردم اين استان با انتقال آب از طريق اين تونل مخالف هستند، تصريح کرد: مي خواهند با تونل گلاب ۲۶ کيلومتري آب را از چهارمحال و بختياري خارج و مسير ۶۱ کيلومتري رودخانه زاينده رود را منحرف کنند.

جعفري با تاکيد بر اينکه گلاب رگ حيات دو شهرستان را خشک مي کند، تصريح کرد: بايد مشخص شود چه کساني مجوز لوله ها را براي انتقال آب صادر کرده است.

رئيس کميته صيانت از آب چهارمحال و بختياري با بيان اينکه در اين استان در سال ۸۵ به ۳۳ طرح کشاورزي مجوز برداشت آب داده شده است، بعد از ده سال مي گويند که اين طرح ها مجوز ندارند ، تصريح کرد: حدود ۱۸ هزار نفر در اين طرح هاي مشغول به کار هستند و اين يک ظلم و بي عدالتي بزرگ در حق مردم اين استان است.

اگر مسئولين استاني و کشوري ذره‌اي از حقوق چهارمحال و بختياري کوتاه بيايند مديون مردم خواهند شد

جعفري با بيان اينکه بايد حرف چهار نماينده اين استان با يکديگر متحد باشند بيان داشت: نمايندگان، استاندار، مسئولين استاني و کشوري مديرعامل آب منطقه و... اگر ذره‌اي از حقوق مردم چهارمحال و بختياري عقب‌نشيني کنند مديون مردم هستند.

وي با بيان اينکه آب جزء انفال است تاکيد کرد: اگر قرار بر پرداخت حق آبه است بايد از کوهرنگ تا پل چمنار براي مردم اين استان حق آبه پرداخت شود.

انتهاي پيام1026ج/۶۰۱س
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی