خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229337
شعار امسال تکليف را بر دوش دولت و آحاد جامعه قرار داده است
تاریخ انتشار : 1397/01/10 15:22:13
نمایش : 250
امام‌جمعه فارسان گفت: شعار امسال از يك جامعيت بيشتر برخوردار است و تكليف را نه‌فقط بر دوش دولت، بلكه بر دوش آحاد جامعه قرار داده است. دولت موظف به بسترسازى براى توليد كالاى ايرانى و مانع از خروج ارز براى خريد كالاى خارجى است و تک‌تک مردم نيز وظيفه‌دارند با خريد كالاى ايرانى به توليد و اشتغال در كشور كمك كنند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان گفت: سه ضلع حمايت از كالاى ايراني اول: دولت؛ وظيفه دولت اين است كه ضمن مقابله با قاچاق كالا و واردات بى‏رويه كالاهاى خارجى از توليد ملى حمايت كند و حتى زمينه صادرات آن را فراهم نمايد.

و تصريح کرد: دوم؛ توليدکنندگان؛ اين قشر نيز نقش پررنگي در ايجاد ذائقه براى كشش مردم به سمت خريد كالاى ايرانى دارند اگر آن‏ها فكر مى‏كنند، بدون افزايش كيفيت مصرف‌کنندگان را به‏صورت تعبدى پاى ثابت خريد كالاى خود نگه‌دارند در اشتباه‌اند. زيرا آن‏ها بايد با افزايش كيفيت و رقابت‌پذيري محصولات، مصرف‌کنندگان را به‏عنوان بزرگ‏ترين تبليغ خود تبديل كنند و در همه موارد به دنبال حمايت‏هاى دولتى نباشند زيرا سابقه توليدکنندگان موفق نيز نشان داده است كه آن‏ها در شرايط واردات بى‏رويه كالا هنوز كالاى آن‏ها خريدار خود را در بازار داخلى و خارجى را دارا است.

و اظهار داشت: سوم، مصرف‌کنندگان؛ مصرف‏كننده طالب كيفيت است، اگر كالايى كيفيت داشته باشد براى رسيدن به آن هزار دليل مى‏تراشد و اگر از كيفيت آن ناراضى باشد، يك دليل كافى است كه آن را تهيه نكند. در شرايط فعلى مصرف‏كننده‏ها بيش از آن‌که خودشان انتخاب و خريد كنند شركت‏هاى تبليغاتى براى آن‏ها كالا سفارش مى‏دهند. پس مصرف‏كننده به دو نكته توجه دارد اول اين‏كه چرا اين كالا خوب است و دوم اين‏كه ديگران در مورد آنچه مى‏گويند. مصرف‏كننده مقصر نيست چون او منتظر دولت قوى و توليدكننده فوق‏العاده است. اگر آن دو ضلع خوب كار كنند ضلع سوم خودبه‌خود به اسارت آن‏ها درمي‌آيد.

امام‌جمعه فارسان بيان داشت: البته ضلع ماورايى چهارم كه يك حالت روانى و درونى دارد را نبايد فراموش كرد، تعصب به كالا در كارخانه، سيستم دولتى و مصرف‏كننده اثرگذار است. تعصب به كالا در سيستم دولتى، شركت توليدى و مصرف‏كننده بايد وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام ولمسلمين ملک پور افزود: اگر مى‏بينيم دو كشور ويران بعد از جنگ جهانى دوم يعنى آلمان و ژاپن اين‏گونه به قدرت‏هاى اقتصادى تبديل‌شده‌اند به خاطر هماهنگى اين سه ضلع و بالاتر از آن تعصب به جنس ژاپنى و آلمانى بوده است. وضعيت امروز ما بسيار بهتر از كشورهاى فوق پس از جنگ جهانى دوم است اما بااين‌حال اين كشورها ساخته شدند. چرا؟ چون كالا را به‏عنوان بخشى از هويت و قدرت خود دانسته و از هر فرصتى براى ترويج و فروش آن استفاده كردند. البته وضع كشور ما هم بد نيست.

وي گفت: در جديدترين نظرسنجى در مورد كالاى ايرانى که صورت گرفته است حاكى از آن است كه هرجايى كيفيت و نظارت كالا خوب بوده است شاهد استقبال مردم بوده‏ايم.

امام‌جمعه فارسان در پايان بيان داشت: شعار امسال از يك جامعيت بيشتر برخوردار است و تكليف را نه‌فقط بر دوش دولت، بلكه بر دوش آحاد جامعه قرار داده است. دولت موظف به بسترسازى براى توليد كالاى ايرانى و مانع از خروج ارز براى خريد كالاى خارجى است و تک‌تک مردم نيز وظيفه‌دارند با خريد كالاى ايرانى به توليد و اشتغال در كشور كمك كنند.

انتهاي پيام/590پ

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی