خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229322
اميدوارم جهان براي تمامي انسان‌ها به دور از افراط‌گري باشد
تاریخ انتشار : 1397/01/01 10:52:51
نمایش : 261
رئيس‌جمهور در پيام‌هاي جداگانه‌اي فرا رسيدن سال ۱۳۹۷ هجري شمسي و عيد سعيد باستاني نوروز را به سران ۹ کشور منطقه تبريک گفت.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهوري اسلامي ايران در پيام‌هاي جداگانه‌اي فرا رسيدن سال 1397 هجري شمسي و عيد سعيد باستاني نوروز را به سران کشورهاي افغانستان، تاجيکستان، پاکستان، آذربايجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکيه، قزاقستان و ازبکستان تبريک گفت.

وي در پيام‌هاي جداگانه خود خطاب به سران 9 کشور منطقه که نوروز را جشن مي‌گيرند، اظهارداشت: نوروز، اين آيين کهن و پررمز و راز، رويدادي بس شگرف و سرشار از شعف و شادماني و برخاسته از انديشه، تمدن و فرهنگ غني پيشينيان فرهيخته ماست که از خود ميراثي چنين گرانبها برجاي گذاشته‌اند. فصل بهار و عيد نوروز با رنگ و عطر خود مي‌آيد تا پيام‌آور زيبايي، طراوت و تازه شدن جان طبيعت و بشارت‌دهنده صلح و دوستي باشد.

رئيس‌جمهور ابراز اميدواري کرد به واسطه آمدن بهار، جهان براي تمامي انسان‌ها و به ويژه مردم منطقه، همراه با يکدلي و يکرنگي، ريشه‌کن شدن اختلافات قومي و مذهبي و توأم با آرامش و به دور از هر گونه خشونت و افراط‌گري و جنگ باشد.

روحاني تاکيد کرد: ما دولت‌ها و سياستمداران مي‌توانيم با الهام گرفتن از اين عيد سراسر زيبايي و برکت، صلح، اتحاد و عدالت را براي ملت‌هايمان به ارمغان آورده و در جهت نيل به آن تلاش نماييم.

رئيس جمهور در پايان پيام خود خطاب به سران کشورهاي افغانستان، تاجيکستان، پاکستان، آذربايجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکيه، قزاقستان و ازبکستان، سالي سرشار از شادکامي و بهروزي را براي مردم اين کشورها آرزو کرده است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن