خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 229311
امسال توانستيم شعار اقتصاد مقاومتي،توليد- اشتغال را در عمل نشان دهيم
تاریخ انتشار : 1396/12/24
نمایش : 261
معاونت پرورشي و تربيت بدني آموزش‌وپرورش شهرستان فارسان گفت: امسال توانستيم شعار اقتصاد مقاومتي_توليد و اشتغال را در تهيه ملزومات جشن تکليف در عمل نشان دهيم
سيد مرتضي ميراحمدي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار افزود: جشن تکليف 900 دانش‌آموز دختر پايه سومي در 3 بخش فارسان، جونقان و باباحيدر به‌صورت همزمان برگزار شد.

هدف از برگزاري اين جشن آشنايي دانش آموزان با وظايف و تکاليف الهي، ترويج فرهنگ ديني و توسعه عفاف و حجاب است. ميراحمدي در ادامه عنوان کرد: امسال توانستيم شعار اقتصاد مقاومتي_توليد و اشتغال را در تهيه ملزومات جشن تکليف در عمل نشان دهيم و آن واگذاري اين کار به هنرستان‌ها و کانون‌هاي فرهنگي تربيتي بود که خوشبختانه به‌خوبي توانستند از عهده اين کار برآيند.

ميراحمدي ضمن تقدير و تشکر از عوامل اجرايي اظهار داشت: اين جشن‌ها که در مصلي امام حسين فارسان، مسجد زينب کبرا جونقان، و نمازخانه مدرسه ابتکار باباحيدر برگزار شد، دانش آموزان در ابتداي برنامه سرود جشن تکليف را به‌صورت هماهنگ و زيبا اجرا نمودند و در ادامه برنامه سوگندنامه جشن تکليف را باهم قرائت و نماز ظهر و عصر خود را به‌صورت جماعت باشکوه ادا نمودند.

وي تصريح کرد: دانش آموزان با قرار گرفتن در سن تکليف بيش از گذشته با نقش نماز در زندگي به‌ويژه نماز جماعت آشنا مي‌شوند و بايد اين تعاليم را به‌طور عملي انجام دهند.

ميراحمدي افزود: پدر و مادر و معلمان بايد در اين شرايط بيشتر از قبل در کنار فرزندان و دانش آموزان بوده و بدانند فرزندان ما با رسيدن به سن تکليف وارد مرحله جديدي از زندگي شده‌اند که زندگي و اخلاق شخصي آنان با قبل از تکليف متفاوت است.

وي گفت: جشن تکليف يک اقدام گروهي براي دانش آموزان است که به آنان يادآور مي‌شويم که اين آيين معنوي بهترين جشن زندگي آن‌ها را تشکيل مي‌دهد و بايد با برگزاري جشن تکليف، ذکر و نام خدا را در دستور قرار دهند.

انتهاي پيام/590پ
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی