خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 228595
پيروزي‌هاي اخير نويدبخش ريشه کن شدن تروريسم و توسعه منطقه است
تاریخ انتشار : 1396/06/14 20:04:04
نمایش : 1156
رييس جمهور گفت: اميدواريم پيروزي‌هاي اخير، از جمله در سوريه، عراق و لبنان، نويدبخش ريشه‌کن شدن تروريسم و توسعه و همکاري در منطقه باشد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام  حسن روحاني رييس جمهور کشورمان عصر سه‌شنبه و در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي،  اعياد بزرگ فطر، قربان و غدير خم را در تکوين هدايت انسان‌ها مورد تأکيد قرار داد و گفت: فرمايشات پيامبر اکرم(ص) در حجه الوداع و واقعه غدير يک نقطه عطف مهم تاريخي، مقوّم وحدت دنياي اسلام و موجب افتخار مذهب تشيع است.

همه مسلمانان بر عظمت شخصيت اميرالمؤمنين(ع) و جايگاه ويژه آن حضرت نزد پيامبر اسلام(ص) اتفاق نظر دارند و عيد بزرگ غدير بايد زمينه پيروي از آموزه‌هاي نبوي و علوي باشد.

رييس شوراي عالي امنيت ملي به پيروزي‌هاي اخير جبهه مقاومت عليه تروريسم در موصل، حلب، تلعفر، ديرالزور و عرسال اشاره و تأکيد کرد: اميدواريم پيروزي‌هاي اخير، از جمله در سوريه، عراق و لبنان، نويدبخش ريشه‌کن شدن تروريسم و توسعه و همکاري در منطقه باشد.

رييس جمهور حضور پرشور مردم در انتخابات، رأي اعتماد مجلس شوراي اسلامي و حمايت رهبر معظم انقلاب را پشتوانه بزرگ دولت دوازدهم خواند و اظهار اميدواري کرد با همدلي و همکاري ساير قوا و نهادها، بويژه در مسؤوليت خطير شوراي عالي انقلاب فرهنگي، گام‌هاي ارزنده‌تري برداشته شود.

رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي همچنين با اشاره به حادثه تلخ و تأسف‌انگيز براي تعدادي از دانش‌آموزان استان هرمزگان، تسليت به خانواده‌هاي مصيبت ديده و دعا براي شفاي مصدومان، گفت: علاوه بر تصميمات کوتاه مدتي که در دولت اتخاذ شده، دستور داده شد تا طرح بلند مدتي براي اصلاح آيين‌نامه‌ها در ابعاد مختلف تهيه شود تا اينگونه حوادث به صفر و يا حداقل ممکن کاهش يابد.

روحاني ضمن تبريک به اعضاي جديد شوراي عالي انقلاب فرهنگي از زحمات و خدمات اعضاي سابق اين شورا تشکر کرد.

مهر

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی