خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 228546
نرخ جديد شهريه همه مقاطع تحصيلي دانشگاه آزاد اعلام شد
تاریخ انتشار : 1396/05/28 18:34:02
نمایش : 256
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، بخشنامه جديد نرخ شهريه سال تحصيلي ۹۷-۹۶ براي رشته‌هاي تحصيلي غيرپزشکي و علوم پزشکي از کارداني تا دکتري تخصصي را ابلاغ کرد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، به نقل از دانشگاه آزاد، در اين بخشنامه آمده است: 

«با عنايت به مصوبات مورخ ۱۸/ ۱۲/ ۱۳۹۵ و ۲۲/ ۵/ ۱۳۹۶ شانزدهمين و بيست و دومين اجلاس هيات امناي دانشگاه مبني‌ بر تعيين نرخ شهريه دانشجويان، مقرر شد نرخ شهريه شامل شهريه پايه (ثابت) و متغير کليه دانشجويان به شرح زير اعمال شود:

۱. به منظور جذب نخبگان و کمک به تحصيل دانش‌آموزان مناطق محروم و کاستن از بار مالي خانواده‌ها، شهريه پايه و متغير رشته‌ محل‌هاي گروه غير پزشکي بدون آزمون مقاطع کارداني و کارشناسي که در نقشه جامع علمي کشور داراي اولويت بوده و کمبود دانشجو دارند، تا ۵۰ درصد کاهش مي‌يابد.

اين کاهش ۵۰ درصدي شهريه براي سال ۹۷- ۱۳۹۶ بعد از اعمال افزايش تا ۱۰ درصدي شهريه اين رشته محل‌ها نسبت به سال ۹۵ (قبل از هرگونه کاهش)، محاسبه مي‌شود. پيشنهاد دقيق ارقام کاهش يافته شهريه پايه و متغير هر رشته محل با رعايت شرايط فوق‌الذکر در اختيار رئيس واحد دانشگاهي و تصويب نهايي بر عهده کميسيون دائمي هيات امناي استان است.

۲. دانشجويان قديم (شامل ورودي‌هاي سال ۱۳۹۵ و ما قبل) :

الف- دانشجويان رشته‌هاي غيرپزشکي:

شهريه پايه: براساس شهريه پايه‌اي که هر ورودي در سال ۱۳۹۵ پرداخت کرده است، در سال تحصيلي ۹۷-۱۳۹۶ بدون افزايش در نظر گرفته مي‌شود.

شهريه متغير: نرخ ۱۰ درصد افزايش نسبت به شهريه متغيري که هر ورودي در سال ۱۳۹۵ پرداخت کرده است.

ب- دانشجويان رشته‌هاي علوم پزشکي:

شهريه پايه: شهريه پايه دانشجويان رشته‌هاي علوم پزشکي که قبل از مهر ۹۶ وارد دانشگاه شده‌اند افزايش نمي‌يابد.

شهريه متغير: نرخ ۱۰ درصد افزايش نسبت به شهريه متغيري که هر ورودي در سال ۱۳۹۵ پرداخت کرده است.

شهريه سالانه دانشجويان پرديس‌هاي خودگردان علوم پزشکي با نرخ ۱۰ درصد افزايش نسبت به شهريه سالانه‌اي که هر ورودي در سال ۱۳۹۵ پرداخت کرده است.

۳. دانشجويان جديد الورود (از مهر ۱۳۹۶) :

الف- دانشجويان غيرپزشکي:

نرخ افزايش شهريه پايه و متغير در کليه مقاطع تحصيلي نسبت به شهريه پايه و متغير پرداختي در سال ۱۳۹۵ به ميزان ۱۰ درصد تعيين مي‌شود.

ب- دانشجويان علوم پزشکي:

نرخ افزايش شهريه پايه و متغير در کليه مقاطع تحصيلي نسبت به شهريه پايه و متغير پرداختي در سال ۱۳۹۵ در شهرستان‌ها (غير از شهر تهران) به ميزان ۱۰ درصد و در شهر تهران ۱۲ درصد تعيين مي‌شود.

شهريه سالانه دانشجويان پرديس‌هاي خودگردان علوم پزشکي با نرخ ۱۰ درصد افزايش در شهرستان‌ها (غير از شهر تهران) و ۱۲ درصد افزايش در شهر تهران نسبت به شهريه سال قبل مي‌باشد.

۴. شهريه رشته محل‌هاي جديد که در واحد دانشگاهي داير شده است و اين رشته‌ها در واحدهاي ديگر همان استان يا استان همجوار موجود بوده‌اند بر اساس شهريه رشته‌هاي هم‌نام واحد دانشگاهي تعيين شود.

۵. شهريه پايه و متغير دکتراي پژوهش محور همانند شهريه دکتراي آموزشي و پژوهشي با احتساب ۱۰ درصد افزايش نسبت به سال قبل تعيين شود.

تبصره ۱. مجموع اعتبار تخفيفات شهريه براي هر واحد دانشگاهي حداکثر ۷۵. ۰ درصد شهريه محاسبه شود که نحوه اجراي آن طي بخشنامه‌اي متعاقبا ابلاغ خواهد شد.

تبصره ۲. در چارچوب مصوبات هيات‌هاي امناي استاني، ميزان و نحوه محاسبه شهريه واحدهاي برون مرزي، واحدهاي بين‌الملل داخلي و دانشجويان غير ايراني متعاقبا از طريق اداره کل بين‌الملل دانشگاه، بخشنامه مربوطه ابلاغ خواهد شد.

تبصره ۳. در صورت تصويب رشته با عنوان جديد براي سال تحصيلي ۹۷- ۹۶ ميزان شهريه آن با بررسي در دبيرخانه کميته شهريه سازمان مرکزي دانشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

تمامي مکاتبات لازم در رابطه با موضوع شهريه لازم است صرفا با دبيرخانه کميته شهريه واقع در دفتر برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ريزي و امور اقتصادي (شماره تماس ۴۷۳۵۳۶۱۲-۰۲۱) صورت پذيرد.

مسئوليت اجراي بخشنامه با روساي واحدها و مراکز آموزشي و نظارت بر حسن اجراي آن بر عهده روساي واحدهاي مراکز استان‌ (دبير هيات امناي استان) است.»

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی