خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227514
اسرائيل جرات هيچ تحرکي در منطقه ندارد/ انقلاب اسلامي جغرافياي غرب را در هم شکست/آوارگي زنان و کودکان، نتيجه تروريست پروري استکبار
تاریخ انتشار : 1395/10/19 17:16:44
نمایش : 275
جانشين فرمانده کل سپاه گفت: امروز ما در لبنان يک حزب الله داريم که در آنجا به سيادت سياسي رسيده و تعيين کننده نظم امنيتي در آن منطقه است، رژم صهيونيستي از ترس حزب الله جرات هيچ اقدامي را در لبنان ندارد و نه تنها در لبنان که در سوريه نيز تعيين کننده معادلات بوده و در مقابل امريکا ايستاده است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از جهانبين نيوز؛ سردار سرتيپ پاسدار حسين سلامي جانشين فرمانده کل سپاه در آئين تکريم و معارفه فرمانده سپاه حضرت قمر بني هاشم (ع) چهارمحال و بختياري اظهار کرد: مردم چهارمحال و بختياري مردماني ثابت‌قدم و شهيدداده و اهل صدق کلام هستند.

انقلاب اسلامي بعثت مجدد دين در عصر حاضر

وي با بيان اينکه اين برنامه به نام امام راحل (ره)، نام مبارک رهبر عزيز انقلاب و ياد ۲۴۰۰ ستاره فروزاني که بر آسمان افتخارات اين استان مي‌درخشد آغاز شد و اين موضوع عطر و بوي معنويت به فضا داد افزود: فضاي اين جلسه فضاي يک حقيقت عظيم است که ۳۸ سال پيش همانند خورشيد درخشاني در افق ايران طلوع کرد.

سردار سلامي يادآور شد: شايد وسعت ذهن ما قادر به درک حقيقت رخ داده نباشد ولي انقلاب اسلامي ايران شبيه بعثت اوليه اسلام بوده و هست.

جانشين فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: وقتي آيات وحي بر قلب مبارک پيامبر نازل شد و اسلام از دره‌هاي تنگ و باريک مکه ظهور کرد و پرتوهاي آزادي انسان، عدالت، اخلاق و معرفت بر صفحه دل‌ها تابيد هيچ کسي تصور نمي‌کرد اسلام با اين سرعت عرض و طول عالم را طي کند.

انقلاب اسلامي جغرافياي غرب را در هم شکست

سردار سلامي با اشاره به اينکه ۳۸ سال است همه جنگ‌هاي کوچک و بزرگ عالم در منطقه و جهان اسلام صورت مي‌گيرد بيان داشت: اساس انقلاب اسلامي ايران که قلب تحول براي اسلام است براي درهم شکستن جغرافيايي بود که دنياي استکبار براي استيلا بر سرنوشت مسلمانان ايجاد کرده بود.

وي با بيان اينکه براي مسلمانان ننگ‌آور بود که کفار و مشرکان بر سرنوشت آن‌ها چيره شوند تاکيد کرد: اين‌ها آبرو و حيثيت مسلمانان را به غارت مي‌برند و اين تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي سرنوشت جهان اسلام بود.

سردار سلامي تسلط آمريکا، انگليس و فرانسه بر جهان اسلام طي حداقل ۱۰۰ سال گذشته تاريخ را مملو از ذلت براي مسلمانان دانست و گفت: اما تحمل اين وضعيت براي يک عالم روحاني سخت بود و امام خميني (ره) با انقلاب بزرگ خود بر قلب اين تسلط سياسي يورش برد.

جانشين فرمانده کل سپاه يادآور شد: شکست آمريکا، آن روز جز به دست انساني که بر خدا تکيه داشت ممکن نبود چون غلبه بر بزرگ‌ترين امپراطوري تاريخ بشر با دست خالي نشان از نصرت الهي دارد، امام خميني (ره) بت تاريخ را شکست و به مسلمانان طعم آزادي را چشاند و رايحه دل‌انگيز برداشتن زنجيرهاي اسارت از دست مسلمانان را به مشام مسلمانان ايران رساند.

تمرکز منافع دشمن در جنگ افروزي است

جانشين فرمانده کل سپاه با اشاره به صف‌بندي، پيمان و ائتلاف قدرت‌هاي جهان براي جلوگيري از ظهور قدرت اسلام در منظومه جهان اضافه کرد: اين قدرت‌ها مي‌دانستند اگر انقلاب ايران که به نام اسلام شکل گرفته بتواند طعم عدالت، عزت، حُريت و شرافت را به جهان اسلام و فراتر گسترش دهد مطمئنا هيچ سکويي براي بالا رفتن قدرت‌ها باقي نمي‌ماند.

انقلاب اسلامي با جاهليت مدرن به مبارزه برخاست

وي تاکيد کرد: انقلاب ايران همانند دوره اسلام آمد تا با جهالت مبارزه کند با اين تفاوت که جهالتي که انقلاب اسلامي به مقابله با آن برخاست جاهليت مدرن بود که مسلمانان را در گورستاني از غفلت دفن کرده بود.

سردار سلامي ادامه داد: انقلاب اسلامي حشري بود که در آن مسلمانان برخيزند و از شخصيت و هويت خود دفاع کنند.

در نگاه آمريکا حزب الله تروريست و اسرائيل يک دوست است

جانشين فرمانده کل سپاه با اشاره به جنگ‌هايي که از بعد از انقلاب اسلامي به راه افتاد تاکيد کرد: در هر نقطه‌اي که تمرکز جنگ‌ها است، منافعي براي قدرت‌هاي بزرگ وجود دارد اما به لطف خدا نظمي که مي‌خواستند براي ما بسازند و در قالب آن براي ما تصميم‌گيري کنند که ما چطور در همه زمينه‌ها رشد يا پيشرفت کنيم و با چه کساني دوستي کنيم با چه کساني دشمني، چه کساني را تروريست بناميم چه کساني را دوست همه نابود شد.

سردار سلامي تاکيد کرد: در نگاه آن‌ها اسرائيل يک دوست و حزب الله يک تروريست است و ما را حامي تروريست مي دانند.

يک طرف ثابت در جنگ هاي ۳۸ سال گذشته در منطقه، آمريکا، انگليس و شرکاي مرتجع عرب آن ها است

جانشين فرمانده کل سپاه با تاکيد بر اينکه آمريکا اين تصور را بوجود آورده است که اين کشور دموکراسي، آزادي و امنيت مي آورد درحالي که بيشترين کشته ها از شرق تا غرب عالم همگي به دست او رقم خورده و تمام سلاح ها و ديکتاتورهاي عالم را آمريکا رهبري مي کند و محصول دست شيطان بزرگ هستند.

سردار سلامي ادامه داد: هر گروه تروريستي که در دنيا در حال خراب کاري است ساخته دست امريکا، انگليس و متحدان آنها است  و همه آزادي خواهان عالم به دست اين ها به زندان رفتند.

وي با اشاره به اينکه يک طرف ثابت در جنگ هاي 38 سال گذشته در منطقه آمريکا، انگليس و شرکاي مرتجع عرب آن ها مثل آل سعود است و اين ها کشورهاي مسلمان را اشغال و ملت هاي مسلمان را آواره کردند گفت: اگر نگاهي به يمن، سوريه، عراق، افغانستان و پاکستان بيندازيد خواهيد ديد که اين کشورها چطور زنان و بچه ها را در اين کشورها آواره کرده اند.

جانشين فرمانده کل سپاه با اشاره به اينکه جهان اسلام يک حامي نيرومند و صادق که بدون هيچ چشم داشتي به ثروت مادي آن ها از کشور، جان و مالشان دفاع کند نياز داشت و آن پناهگاه، جمهوري اسلامي ايران بود افزود: پناهگاه بزرگي مانند رهبر معظم انقلاب که در مقابل صف آرايي ها ايستادند و در تهاجم هاي بزرگ از ملت ها دفاع کردند نعمتي است که جهان اسلام از آن بهره مند شد.

سردار سلامي خاطرنشان کرد: ما هيچ منافع مادي در فلسطين، لبنان و سوريه نداريم اما منافع ما معنوي است که شامل حفظ آبرو، امنيت، عزت و نواميس مسلمانان است.

در ۳۸ سال گذشته هرچه دشمن براي نابودي اسلام پرونده گشود ايران، آن رامختومه کرد

وي اضافه کرد: در ۳۸ سال گذشته هرچه دشمن براي نابودي اسلام پرونده گشود ايران، آن مختومه کرد و هر آنچه آن ها کوشيدند باطل شد، چون دشمن مي خواست با تحميل يک جنگ هشت ساله، کشور را تجزيه و نظام اسلام را ساقط کند اما اين کشور از درون آن جنگ هشت ساله در قواره يک قدرت بزرگ که  مي تواند در برابر قدرت هاي منطقه بايستد، ظاهر شد.

سردار سلامي با اشاره به اينکه وقتي يک کشور مي تواند در مقابل ائتلاف قدرت هاي جهاني بايستد و مرکز ثقل امنيت منطقه شود يعني تبديل به قدرت جهاني شده، ادامه داد: ساختارهاي شکل گرفته در جمهوري اسلامي ايران با قدرت هاي موافق که بيرون از کشور تشکيل شده اند نويد از يک قدرت جهاني اسلامي در دنيا مي دهد که امروز قوا را در کنترل خود گرفته است.

وي با بيان اينکه تحريم اقتصادي يک جنگ واقعي است که اگر با اين شدت به هر قدرت بزرگي وارد مي شد کمر آن قدرت را مي شکست، افزود: امروز بعداز سالها تحريم کشور، هرگز از بيرون، سيماي يک قدرت محاصره شده از ايران ديده نمي شود، قرار بود ما با تحريم علمي و اقتصادي فلج شويم و اين يک هدف برنامه ريزي شده براي نابودي کشور بود که به آرزوي محال براي آن ها تبديل شد.

هنر هسته اي ما در تحريم ها نمايان شد

سردار سلامي با تاکيد بر اينکه ما در تحريم ها هسته اي شديم و توانسته ايم نيروگاه و پالايشگاه بسازيم، افزود: اين موضوع کاملا قابل رويت است که کشورهاي غربي مي خواستند با تهاجم فرهنگي، ملت را  از درون متلاشي،حجاب را از دختران و اعتماد را از ملت بگيرد و مردم را نسبت به نظام و رهبر سست کند.

حزب الله لبنان سيادت سياسي منطقه/ اسرائيل جرات هيچ تحرکي ندارد

جانشين فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان ايران هرچه قدرت داشتند را بکار گرفتند و آن را در کامل ترين شکل اجرا کردند اما بايد بگوييم همه زور آن ها همين بود و آنچه در ميدان ديديم همه آن چيزي بود که بکار بستند تا به وسيله آن مرزهاي جغرافيايي کشورمان را محصور کنند اما آنچه اتفاق افتاد عکس آن بود و امروز ساختمان هاي بزرگي از قدرت به دليل همين موقعيت ها براي انقلاب ايجاد شده، امروز ما در لبنان يک حزب الله داريم که در آنجا به سيادت سياسي رسيده و تعيين کننده نظم امنيتي در آن منطقه است، رژم صهيونيستي از ترس حزب الله جرات هيچ اقدامي را در لبنان ندارد و نه تنها در لبنان که در سوريه نيز تعيين کننده معادلات بوده و در مقابل امريکا ايستاده است.

بسيج ما، الگوي عملي براي مقابله مردمي جبهه مقاومت با استکبار

سردار سلامي با اشاره به اينکه امروز در سوريه يک بسيج مردمي قدرتمند شکل گرفته، خاطرنشان کرد: مسلمانان از نقاط مختلف دنيا گرد هم آمده و آن يد و امت واحده، در حال شکل گيري است.

وي افزود: امروز مدلي از بسيج ما در عراق تشکيل شده که تعيين کننده ترين نيرو بوده،  در عين حال، در يمن نيز انصار الله کمر برافراشته و يک قدرت ارزشمند کنار باب المندب در حال شکل گيري است.

سپاه با صدها هزار شهيد تاريخ انقلاب را نوراني کرد

سردار سلامي با اشاره به اينکه ما در حال غلبه بر استکبار جهاني هستيم و اينها وعده الهي است، اضافه کرد: وقتي ملت ايران با تکيه بر قائمه ي عمود ولايت فقيه دست به دست هم مي دهند و مي ايستند نتيجه آن مي شود که به پيروزي هاي امروز دست يابيم، سپاه مفتخر است که در اين ميدان هاي سخت از ابتداي انقلاب و با پرچم داري امام خميني (ره)  و رهبر معظم انقلاب اسلامي شکل گرفت و ريشه هاي مستحکمي در جهان اسلام دوانيده و شاخه هاي آن سايه اطمينان را برافراشته است.

وي گفت: من از نهادي سخن مي گويم که با صدها هزار شهيد و آزاده، تاريخ ارزشمند کشورمان را نوراني کرده، به حمدالله امروز ارتش، سپاه و نيروي انتظامي ايران نيرومندتر از سال هاي گذشته عمل مي کند.

معجزه انقلاب اسلامي، عزتمندي جهان اسلام است

سردار سلامي با اشاره به اينکه در 360 درجه محيط بيروني کشور آتش زبانه مي کشد اما ايران امن است، يادآور شد: اين موضوع همگان را به ياد سرد شدن آتش بر روي حضرت ابراهيم(ع) مي اندازد که مي توان از آن به عنوان معجزه انقلاب ياد کرد زيرا هرکجا انقلاب اسلامي باشد امنيت است و  هرکجا اين انقلاب سايه اش را مي گسترد مردم را به ديار خود باز مي گرداند، چون ايران مانند شير ايستاده و نامش بر تن دشمنان لرزه مي اندازد.

سردار محمدسليماني جانباز ۵۰ درصد 8 سال جنگ که جواني خود را وقف خدا کرد

وي با بيان اينکه سردار رضامحمد سليماني شخصيتي است که از ابتداي زندگي هرگز لباس جنگ را از تن بيرون نکرد و 80 ماه در جبهه هاي جنگ مردانه ايستاد و توپخانه هايي را هدايت کردکه بر سر دشمن آتش مي ريختند، ادامه داد: سردار محمدسليماني جانباز 50 درصد اين جنگ شد و همه جواني خود را وقف خدا کرد.

سردار سلامي با اشاره به اينکه سردار محمد سليماني بي هيچ توقع و چشم داشتي با نيت پاک، اخلاق، تواضع و مهرباني ده سال خدمت خالصانه در اين استان کرد، گفت: اينها تمجيد دلجويانه نيست بلکه همه اينها حقيقت است و مطمئنا من به همه زواياي شخصيتي ايشان واقف نيستم.

وي با اشاره به اينکه سردار محمد سليماني همرزم شهيد خرازي بود، اضافه کرد: فرماندهي تيپ 44 حضرت قمربني هاشم (ع) چهارمحال و بختياري و فرماندهي اين سپاه ازجمله سوابق اين سردار ارزشمند و يادگار دوران دفاع مقدس است.

سردار اکبري، پرچمدار سپاه حضرت قمربني هاشم (ع)

جانشين فرمانده کل سپاه با اشاره به اينکه هرچيزي در عالم جلوه الهي دارد، بيان داشت: سنت الهي اين است که هرگاه چيزي را تعويض مي کند، يا مانند آن، يا بهتر ازآن را جايگزين مي کند. سردار علي محمد اکبري نيز با بيش از 70 ماه حضور در جبهه هاي جنگ و مسئوليت هاي مختلف و فرماندهي تيپ 44 حضرت قمربني هاشم (ع)،معاون هماهنگ کننده سپاه استان و جانشيني فرمانده سپاه استان، پرچم پرافتخار فرماندهي سپاه حضرت قمربني هاشم (ع) را در دست گرفته، اميد داريم راهي را که سردار محمدسليماني گشودند و هموار کردند را با شتاب بيشتر طي کنند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی