خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227495
انجام عمل موفقيت آميز آنژيوپلاستي قلب در شهرکرد
تاریخ انتشار : 1395/10/18 09:26:56
نمایش : 673
عمل آنژيوپلاستي قلب روز پنجشنبه در بيمارستان هاجر شهرکرد با موفقيت بر روي بيمار 33 سال هاي انجام شد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، فوق تخصص اينترونشن قلب و سرپرست تيم معالج در اين خصوص به ايرنا گفت: عمل آنژيوپلاستي در جهان و ايران بسيار نادر بوده و اين عمل نخستين بار در چهارمحال و بختياري انجام شده است.

دکتر ارسلان خالدي فر افزود: بيمار 33 ساله اي روز شنبه هفته جاري به علت درد قفسه سينه به اورژانس بيمارستان هاجر مراجعه که پس از معاينه و انجام آنژيوگرافي، سکته قلبي حاد وي تشخيص داده شد.

وي نادر بودن اين بيماري را به علت اينکه معمولا افراد بالاي 40 سال دچار سکته قلبي مي شوند، در افراد جوان تر اين نوع بيماري کمتر رخ مي دهد و نيز شاهد درگيري هر سه رگ قلب بوديم و منشا گرفتن کرونر راست از طرف چپ ريشه آئورت و جلوي کرونر چپ بود، دانست.

خالدي فر تصريح کرد: تيم معالج در ابتدا رگ بيمار را باز کرد و در مرحله بعد رفع گرفتگي 2 رگ بيمار انجام شد و در مرحله سوم بيمار با وضع عمومي خوب از بيمارستان بدون مشکلي مرخص شد.

دانشيار گروه قلب دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد خاطرنشان کرد: تاکنون بيش از 21 هزار و 500 عمل آنژيوگرافي انجام داده ام اما براي نخستين بار است با چنين ضايعه نادري روبرو شده ايم که اين عمل با موفقيت انجام شد.

منبع:ايرنا
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی