کد مطلب: 227480
توقف افزايش دماي هوا در چهارمحال و بختياري/ شکوفه ها سرما نمي خورند
تاریخ انتشار : 1395/10/15 13:28:03
نمایش : 75
معاون توسعه و پيش بيني هواشناسي چهارمحال و بختياري از توقف افزايش دماي هوا در استان خبر داد و گفت: پيش بيني مي شود دماي هوا تا روز جمعه به 6 درجه زير صفر کاهش يابد که از شکوفه دهي زودرس درختان جلوگيري مي کند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، مهرداد قطره ساماني روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: درحالي که در روزهاي اخير شاهد افزايش بي سابقه دما در استان بوديم، شکوفه دهي درختان قريب الوقوع و نگران کننده بود که خوشبختانه اين توده هواي گرم در حال خروج از استان است.

وي ادامه داد: انتظار مي رود براي روزهاي جمعه و شنبه آينده شاهد کاهش دما به منفي 6 درجه باشيم و نگراني کشاورزان را تا حد زيايد برطرف مي کند.

قطره ساماني از وقوع بارندگي هاي پراکنده برف و باران براي هفته آينده خبر داد و گفت: با ورود يک توده بارشي ناپايدار به استان شاهد ريزش برف و باران براي روزهاي دوشنبه و سه شنبه هفته آينده خواهيم بود.

معاون توسعه و پيش بيني هواشناسي چهارمحال و بختياري افزود: پيش بيني مي شود بارش هاي موثر در استان در هفته آخر دي و بهمن ماه شکل گيرد.

به گزارش ايرنا، ميانگين بارندگي سال زراعي جاري در چهارمحال و يختياري 233 ميليمتر است که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 2 درصد کاهش و در مقايسه با ميانگين بلندمدت سه درصد افزايش داشته است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن