خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227472
نماينده مجلس: کاهش ايران هراسي يک واقعيت در سطح ديپلماسي است
تاریخ انتشار : 1395/10/15 07:35:18
نمایش : 195
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که کاهش ايران هراسي يک واقعيت در سطح ديپلماسي است، گفت: ايران هراسي در جهان کاهش يافته و اين به نفع ايران است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، اردشير نوريان روز سه شنبه در گفت وگو با ايرنا با اشاره به گفت و گوي تلويزيوني يکشنبه شب رئيس جمهوري با مردم افزود: رئيس جمهوري به درستي درباره کاهش ايراني هراسي در سطح جهان توضيح داد.

وي گفت: اين واقعيت که ايران هراسي در سطح ديپلماسي کاهش يافته ايست را بايد پذيرفت.

نوريان يادآور شد: متاسفانه دشمنان انقلاب اسلامي براي دامن زدن به طرح ايران هراسي ، تبليغات سوء عليه ايران به راه انداختند.

نماينده مردم شهرستان هاي شهرکرد، سامان و بن در مجلس شوراي اسلامي گفت: پس از مذاکرات ايران با قدرت هاي جهان و توافق برجام، طرح ايران هراسي دشمنان بي اثر شد.

وي گفت: اين اتفاقات باعث افزايش تعاملادت سياسي و بين المللي و ديپلماسي شد که اين به نفع منطقه است.

اين استاد روابط بين الملل افزود: ايران يک کشور اثرگذار در منطقه است به همين دليل طرح ايران هراسي را عليه کشور به راه انداخته بودند.

نوريان گفت: رئيس جمهوري در اين گفت وگو از افزايش امنيت پايدار در کشور خبر داد و امنيت براي کشور و روابط بين الملل بسيار مهم است.

به گفته وي، امنيت پايدار باعث جذب سرمايه هاي اقتصادي در کشور مي شود و تقويت سرمايه اجتماعي را به همراه دارد.

به گزارش ايرنا، رييس جمهوري اسلامي ايران در گفت و گوي زنده يکشنبه شب دوازدهم دي ماه که بطور همزمان از شبکه يک سيما و راديو سراسري پخش شد، گفت: ما ايران هراسي را در برجام به شکست کشانديم.

وي ادامه داد: مخالفان ما ايران هراسي را بر کرسي نشانده بودند و ايران را تهديد همه دنيا و منطقه کرده بودند و در شوراي امنيت سازمان ملل تصويب کرده بودند.

وي اضافه کرد: امروز درست نقطه مقابل است، دنيا معتقد است ايران نقش سازنده در منطقه و جهان دارد، در قطعنامه ديروز شوراي امنيت درباره سوريه به نقش مثبت ايران براي مبارزه با تروريسم در منطقه اشاره شد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی