خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227449
تمهيدات لازم براي جلوگيري از مشکل آب شرب شهرستان فارسان
تاریخ انتشار : 1395/10/13
نمایش : 278
فرماندار شهرستان فارسان گفت: آب شرب شهرها و روستاههاي شهرستان فارسان مورد بررسي قرار گرفت تا مشکلي براي آب شرب پيش نيايد.
مرداس طاهري در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي پيرغار در جلسه سلامت وايمني مواد غذايي در شهرستان فارسان گفت:  بحث سلامت مواد غذايي از مزرعه تا سفره که شعار جهاني بهداشت ويکي از اهداف دولت مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

وي در ادامه افزود: مقررگرديد که اطلاع رساني وآموزش هايي را در مورد مضرات وکاهش مصرف نمک،مواد قندي،نوشابه هاي گازدار وغذاهاي سرخ  شده به مردم داده وجلوگيري  کنند، از  بيماري هاي که در جامع بر اثر خوردن واستفاده بسياري از اين مواد غذايي در حال رشد مي باشد.

وي خاطر نشان کرد:مقرر گرديد اکيپ نظارت  وکنترل در شهرستان فارسان تشکيل شود  تا در مورد مرغداري ها ، دامداري ها و توليد کنندگان مواد غذايي در سطح شهرستان را مورد بررسي وکنترل  قرار دهند تا بتوانند سلامت غذايي را مهمان سفره هاي مردم کنند.

وي اظهار داشت:در جلسه سلامت بحث آب شرب شهرها وروستاههاي شهرستان فارسان مورد بررسي قرار گرفت وقرار بر اين شد که کميته مرتبط  کارههاي مورد نياز را به خوبي  انجام دهند  تا مشکلي براي آب شرب پيش نيايد.
 
 
تامين سلامت مردم در گرو همكاري و تعامل موثر تمامي دستگاه ها است

سرپرست شبكه بهداشت ودرمان شهرستان فارسان،دكتر مجيد فاضلي گفت : تامين سلامت مردم در گرو همكاري و تعامل موثر تمامي دستگاه ها است.

وي اهميت سلامت و اهداف و برنامه هاي هماهنگي بين بخشي و لزوم توجه به سلامت شهروندان و انجام اقدامات بموقع در كاهش بيماريهاي مرتبط خصوصا مشكلات آب آشاميدني و بيماريهاي هاري و هپاتيت و ايذر و برنامه دخانيات و همچنين اطلاع رساني مناسب به دستگاههاي مرتبط ارائه نمودند.

وي افزود: بر اساس دستور كار جلسه در خصوص برنامه زمانبندي جهت اتلاف حيوانات ولگرد و لزوم توجه به آب شرب مصرفي در فصول بارندگي و جلوگيري از قطع آب و حذف منابع كدورت زا و استفاده از منابع مطمئن در شرايط بحراني همچنين در خصوص بيماريهاي هپاتيت و ايذر اطلاع رساني مناسب انجام شد.
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی