خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227427
تخم‌مرغ گران شد
تاریخ انتشار : 1395/10/11 10:47:31
نمایش : 256
قيمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددي معمولي با افزايش هزار تا ۲ هزار توماني به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان در سطح خرده‌فروشي رسيد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، قيمت تخم‌مرغ در سطح شهر افزايش هزار  تا 2 هزار  توماني را در مقايسه با يک هفته گذشته تجربه کرده است به‌طوري که قيمت هر شانه تخم‌مرغ 30 عددي (معمولي) از 8 هزار و 500 تومان تا 9 هزار 500 تومان در نقاط مختلف شهر به 10 تا 11 هزار افزايش‌يافته است، هرچند در برخي نقاط اين محصول تا 12 هزار تومان نيز به فروش مي‌رسد.

يکي از خرده‌فروشان خيابان جمال‌زاده شمالي تهران در اين باره گفت: قيمت هر کارتن تخم‌مرغ 8 شانه از 54 هزار تومان به يک‌باره به 60 هزار تومان رسيد که افزايش بي سابقه‌اي بوده است.

وي افزود: توزيع‌کنندگان دلايل اين افزايش قيمت چند روز گذشته را شيوع آنفولانزاي مرغي به ما اعلام مي‌کنند.

خرده‌فروش ديگري که هر شانه تخم‌مرغ 30 عددي را 11 هزار تومان مي‌فروشد در اين‌ ارتباط گفت: قيمت ها دو تا 3 هفته است که بالا رفته که دليل آن نيز افزايش قيمت خريد است.

بنابراين گزارش افزايش قيمت روزهاي اخير تخم‌مرغ غيرمنتظره به‌حساب مي‌آيد زيرا با شيوع بيماري آنفولانزاي فوق حاد پرندگان در کشور که اتفاقاً بخش مرغ‌هاي تخم‌گذار را نيز درگير کرده باعث توقف صادرات اين محصول شده است و بر اساس فضاي انتظاري موجود نبايد افزايش قيمتي را در بازار شاهد بوديم.

از طرفي وضعيت توليد مازاد تخم‌مرغ در کشور به حدي است که ضبط و معدوم‌سازي مرغ‌ها در 4 نقطه کشور نبايد باعث کمبود در بازار شود.


منبع:تسنيم

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی