خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227372
زمان اعلام نتايج و شرايط قبولي در آزمون استخدامي آموزش و پرورش
تاریخ انتشار : 1395/10/04 09:10:41
نمایش : 262
مديرکل امور اداري آموزش و پرورش زمان اعلام نتايج، ضوابط و شرايط قبولي در آزمون استخدامي ۱۰ هزار نفري آموزش و پرورش را تشريح کرد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، سيدحسن حسيني؛ مديرکل امور اداري و تشکيلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، با اشاره به برگزاري آزمون استخدامي براي جذب ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش که حدود ۲ ماه گذشته برگزار شد، اظهار داشت: مطابق سنوات گذشته سازمان سنجش ۳ برابر ظرفيت را به آموزش وپرورش اعلام مي‌کند، البته کساني نمره حد نصاب را در آزمون داشته باشند؛ يعني در هر شغل-محلي نبايد پايين‌ترين نمره از ۵۰ درصد بالاترين نمره، پايين‌تر باشد. به طور مثال اگر بالاترين نمره ۸۰ باشد، تمام کساني که مي‌خواهند معرفي شوند؛ نمره آنها بايد از ۴۰ بالاتر باشد. زير ۴۰ باشد به عنوان قبول شده محسوب نمي‌شوند و مردود هستند.

وي افزود: به عنوان مثال نمره دبير فيزيک ۸۰ است؛ ۵۰ درصدِ ۸۰، ۴۰ مي‌شود، پس تمام کساني که بالاي ۴۰۰ نمره آورده باشند، در مرحله اول قبول هستند. اگر در شهر تهران به يک دبير فيزيک نياز باشد، سازمان سنجش ۳ نفر که بالاترين نمره را آورده باشند، معرفي مي‌کند و اگر ۲ نفر نياز باشد، ۶ نفر معرفي خواهند شد.

مديرکل امور اداري و تشکيلات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: پس از قبولي، افراد براي بررسي مدارک و مصاحبه به آموزش و پرورش دعوت مي‌شوند. اگر کسي ادعا کرده، ليسانسه فيزيک است، بايد تا قبل آزمون مدرک خود را گرفته باشد و کارت پايان خدمت هم داشته باشد.

حسيني با اعلام اينکه سازمان سنجش احتمالا ظرف ۲-۳۳ روز آينده نتيجه آزمون استخدامي آموزش و پرورش را اعلام خواهد کرد، افزود: پس از انتشار نتايج، زمانبندي کلاس‌هاي آموزشي را به سازمان سنجش اعلام خواهيم کرد. سازمان نيز در يک آگهي دقيقا مشخص خواهد کرد که  افراد در هر استان در چه تاريخي براي بررسي و تحويل مدارک و مصاحبه به کجا بايد مراجعه کنند.

وي در ادامه تاکيد کرد که پذيرفته‌شدگان نهايي مکلفند؛ تعهد کتبي مبني بر ۱۰۰ سال خدمت در محل جغرافيايي مورد تقاضا به آموزش‌وپرورش بسپارند. (استخدام و انتقال آنها منوط به سپردن تعهد محضري خواهد بود.)

گفتني است؛ شرط استخدام پيماني در آموزش‌وپرورش گذراندن دوره يک ساله مهارت‌آموزي است. تمام پذيرفته‌شدگان ملزم به گذراندن اين دوره و موفقيت در آزمون جامع بدون دريافت حقوق و مزايا بوده و صدور حکم استخدامي منوط به کسب موفقيت در دوره مذکور است.

منبع:
خبرگزاري ايلنا
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی