خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227369
درخواست ترامپ از اوباما چه بود؟
تاریخ انتشار : 1395/10/02 19:13:00
نمایش : 475
دونالد ترامپ از اوباما خواست قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه شهرک‌سازي‌هاي رژيم صهيونيستي را وتو کند. وي در اين بيانيه نوشته است: اين قطعنامه اسرائيل را در مذاکرات در موضع ضعف قرار داده و بي‌عدالتي در حق همه اسرائيلي‌ها است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار  به نقل از خبرگزاري رويترز ؛ "دونالد ترامپ" رئيس‌جمهور منتخب آمريکا روز پنج‌شنبه با صدور بيانيه‌اي از "باراک اوباما" رئيس‌جمهور کنوني اين کشور خواست قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه شهرک‌سازي‌هاي رژيم صهيونيستي را وتو کند.

 

 

وي در اين بيانيه نوشته است: اين قطعنامه اسرائيل را در مذاکرات در موضع ضعف قرار داده و بي‌عدالتي در حق همه اسرائيلي‌ها است.

 

شوراي امنيت قرار است تا ساعاتي ديگر به قطعنامه پيشنهادي مصر که خواستار توقف فوري شهرک‌سازي‌هاي اسرائيل در کرانه باختري و قدس شرقي است، رأي دهد.

 

رو به پايان بودن دوره رياست‌جمهوري اوباما و ابراز ناخرسندي او از تداوم شهرک‌سازي‌ها، موجب شده تا اسرائيلي‌ها نسبت به خودداري دولت وي از وتوي اين قطعنامه ابراز نگراني کنند.

 

"بنيامين نتانياهو" نخست‌وزير رژيم صهيونيستي امروز در توئيتر نوشت که آمريکا بايد با اين قطعنامه مخالفت کند.

 

آخرين بار که شوراي امنيت قطعنامه مشابهي را به رأي گذاشت، در سال ۲۰۱۱ بود. در آن سال، با وجود آنکه ۱۴ عضو از مجموع ۱۵ عضو شوراي امنيت به قطعنامه رأي مثبت دادند، دولت اوباما از حق وتو استفاده کرد و مانع تصويب آن سند شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی