خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227347
توزيع سالانه 4هزار دز واکسن آنفلوانزا به گروه هاي پرخطردر چهارمحال وبختياري
تاریخ انتشار : 1395/10/01 09:50:30
نمایش : 214
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: سالانه 4هزار دز واکسن آنفلوانزاي رايگان براي گروه هاي پرخطر در مراکز درماني استان توزيع مي شود.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، عبدالمجيد فدايي روز سه شنبه در همايش يکروزه بيماري آنفلوانزا ويژه مراقبان سلامت مدارس افزود: اين گروه ها شامل بيماران قلبي و ريوي، تنفسي، بيماراني که پيوند قلب يا کليه داشتند و همچنين افراد در معرض خطر ابتلا به صورت رايگان تزريق مي شود.

وي اظهارکرد: هم اينک براي هر دز واکسن آنفلوانزا 250 هزار ريال هزينه نياز است و کمبود واکسن در استان نيز وجود ندارد.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: تزريق واکسن به مادران باردار، بيماران قلبي عروقي، سالمندان، افراد مبتلا به ديابت و تالاسمي، سالمندان و افرادي که سيستم بدني آنها ضعيف است در مراکز دولتي انجام مي شود.

فدائي افزود: هم اينک درخصوص شيوع بيماري آنفلوانزا در استان نگراني وجود ندارد و آمادگي لازم را براي بروز هرگونه بحران در مراکز درماني استان وجود دارد.
به گفته وي، هم اينک آنفلوانزا حاد پرندگان در بين انسان ها و همچنين پرندگان و حيوانات در استان گزارش نشده و آنفلوانزاي موجود نيز فصلي است.

فدايي از برگزاري کارگاه هاي آموزشي و همايش هاي ويژه پزشکان، پرستاران، کارشناسان بهداشت و مديران و مراقبان سلامت مدارس به منظور پيشگيري و مقابله با بيماري هاي واگيردار خبر داد.

همايش يکروزه آنفلوانزا با تاکيد بر آنفلوانزا پرندگان به منظور آشناسازي مراقبان سلامت مدارس استان چهارمحال وبختياري با هدف آشناسازي جامعه هدف با اپيدميولوژي بيماري آنفلوانزا، تشخيص، علائم باليني و درمان آنفلوانزاي انساني و حيواني و روش هاي پيشگيري و کنترل بيماري، اهميت واکسيناسيون در پيشگيري و اصول کنترل عفونت در بيمارستان ها و اقدامات مداخله اي بهداشتي در مواجهه با آنفلوانزاي انساني و پرندگان برگزار شد.

منبع:ايرنا
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی