خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227256
زمان واريز يارانه آذر‌ماه
تاریخ انتشار : 1395/09/21 17:53:03
نمایش : 308
پيش بيني مي‌شود «هفتادمين» مرحله يارانه نقدي مربوط به آذر ماه 95 به ازاء هر نفر 45 هزار و 500 تومان، ساعت 24:00 روز جمعه مورخ 1395.08.26 به حساب سرپرستان محترم خانوار واريز و قابل برداشت خواهد بود.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، با نزديک شدن به پايان هر ماه اخبار مربوط به يارانه نقدي و واريز آن به حساب سرپرستان خانوار از اهميت بالايي برخودار مي‌شود و مردم در انتظار اخباري مبني بر زمان واريز آن هستند.

اين در حالي است که در حذف شدن از ليست دريافت يارانه نقدي يکي از نگراني هاي مردم در پايان هر ماه محسوب مي‌شود زيرا دولت در ماه هاي گذشته بدون اعلام قبلي سري جديدي از يارانه بگيران را از ليست حذف کرده است به همين خاطر 26 هر ماه نگراني مردم از حذف شدن از ليست دريافت يارانه بيشتر مي شود.

نکته قابل توجه اينجاست که در هفته گذشته بودجه مصوب دولت براي پرداخت يارانه نقدي اعلام شد و بودجه مربوط به يارانه نقدي مطابق يارانه سال گذشته بوده و تغييري نداشته است و اعلام شده است: در اجراي قانون هدفمندکردن يارانه‌ها مصوب 15 دي ماه 1388 در سال آينده از محل درآمدهاي قيمت کالاها و خدمات مبلغ 480 هزار ميليارد ريال صرف اجراي اين قانون کند تا با بکارگيري انواع روش‌هاي پرداخت نقدي و غيرنقدي به خانوارهاي هدف و نيازمند و ارائه خدمات حمايتي و کمک به بخش توليد و اشتغال اقدام نمايد.

با اين تفاسير و تغيير نداشتن مبلغ يارانه در بودجه سال آينده، در واقعيت امر حذف شدن سري جديدي از يارانه بگيران از ليست دريافت يارانه دور از انتظار است ولي موضوع جديدي که دولت در سال جاري مطرح کرد حذف يارانه اقشار پر درآمد براساس تشخيص دولت و واريز آن به حساب افراد کم درآمد براساس تشخيص يارانه بگيران است ولي به نظر نمي‌رسد کسي حاضر باشد يارانه خود را به حساب فرد ديگري واريز کند زيرا تمامي افراد يارانه را حق خود مي‌دانند و حتي اقشار پر درآمد هم از حذف شدن يارانه خود راضي به نظر نمي‌رسند و يارانه را حق فردي خود مي‌دانند.

همچنين با گذشت حدود 6 سال از هدفمندي يارانه‌ها هنوز اهداف دولت به درستي محقق نشده و تنها شاهد نارضايتي مردم از حذف شدن از ليست دريافت يارانه نقدي بدون برنامه هستيم که اين امر مي‌تواند تبعات بسياري در زندگي اجتماعي و اقتصادي مردم داشته باشد.

به نظر مي‌رسد شروع هدفمند کردن يارانه ها از ابتداي قدم چندان مثبتي در جهت اهداف دولت نبوده و به علاوه مصيبت جديدي را براي پرداخت يارانه در شب مقرر براي دولت ايجاد کرده است که اين امر دولت را مجبور مي‌کند تا در هر دوره طيف جديدي از يارانه بگيران را از ليست حذف کرده تا مصيبت خود را کاهش دهد.

با اين وجود پيش بيني مي‌شود «هفتادمين» مرحله يارانه نقدي مربوط به آذر ماه 95 به ازاء هر نفر 45 هزار و 500 تومان، ساعت 24:00 روز جمعه مورخ 1395.08.26 به حساب سرپرستان محترم خانوار واريز و قابل برداشت خواهد بود.

مبلغ يارانه نقدي هر يک از مشمولان دريافت يارانه نقدي همانند ماه‌هاي گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

بر اساس اين گزارش و تعيين مبلغ يارانه در بودجه سال آينده باي منتظر ماند و ديد آيا دولت باز هم قصد دارد سري جديدي از يارانه بگيران را از ليست حذف کند يا اين روند در سال جاري متوقف خواهد شد؟


منبع:ميزان

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی