خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227251
پرداخت وام‌هاي نجومي به 10 نفر در بانک سرمايه بدون وثيقه معتبر/ تشکيل شرکت‌هاي خانوادگي براي غارت بيت‌المال
تاریخ انتشار : 1395/09/20 08:03:37
نمایش : 332
رئيس کميسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي و اداري مجلس از پرداخت وام‌هاي نجومي به 10 نفر در بانک سرمايه خبر داد و گفت: اين افراد 500 تا هزار و 200 ميليارد تومان را در قبال وثيقه‌هاي بسيار ضعيف دريافت کرده‌اند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، امير خجسته در گفتگو با "نافع" افزود: پيگيري پرونده صندوق ذخيره و بانک سرمايه و تعيين تکيلف عاملان برداشت‌هاي غيرمجاز در دستور کار مجلس و کميسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي بوده و در آخرين بررسي‌ها مشخص‌شده که 8 هزار و 800 ميليارد تومان از تسهيلات اعطاشده معوق بوده يا سوخته است.

وي بابيان اينکه 90 درصد پرونده بررسي‌شده، تصريح کرد: ردپاي 30 نفر در پرونده بانک سرمايه وجود دارد که 10 نفر از آن‌ها عاملان اصلي بوده و 500 تا هزار و 200 ميليارد تومان را با سپردن تضامين بسيار ضعيف مانند چک و سفته دريافت کرده و خود نيز ضامن بوده‌اند.

خجسته خاطرنشان کرد: اين افراد 10 تا 15 شرکت را تشکيل داده که اين شرکت‌ها به‌وسيله اطرافيان و اقوام آن‌ها اداره مي‌شده و با اين روش اقدام به برداشت‌هاي غيرمجاز و کلان کرده‌اند.

نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي، دريافت تسهيلات سنگين در چارچوب ضعيف‌ترين نوع وثيقه گذاري که باهدف بازنگرداندن پول انجام‌شده است را فاجعه خواند.

خجسته اظهار کرد: نکته مهم‌تر اينکه برخي از اين وام‌هاي کلان در حوزه انجام کار توليدي گرفته‌شده درحالي‌که در جايگاه اصلي هزينه نشده و براي امور ديگري مانند ساختمان‌سازي صرف شده است.

وي تأکيد کرد: ارقام گرفته‌شده قطعا بايد برگردانده شود زيرا اصرار مجلس براي بازگرداندن پول‌ها بوده و فشار سنگيني بر اين افراد و گروه‌هاي اقتصادي وارد مي‌کند.

خجسته بيان کرد: اين افراد سرمايه قشر زحمتکش فرهنگي را به غارت بردند و مجلس تلاش مي‌کند تا همه سرمايه به هدررفته فرهنگيان را از ظالمان و غارتگران پس گيرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی