خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227234
مردم شهر سرخون براي حل مشکل آلودگي آب کفن پوش شدند
تاریخ انتشار : 1395/09/18 11:13:21
نمایش : 379
ترکيدگي لوله انتقال نفت به تلمبه خانه گندمکار در رودخانه سرخون بارها باعث آلودگي آب آشاميدن، مزارع شيلات ماهي و محيط زيست شد که مسئولين به خوبي پيگير حل اين مشکل نشده و مردم با پوشيدن کفن و تجمع در مقابل لوله اصلي انتقال نفت از خوزستان به اصفهان خواستار رفع اين مشکل شدند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از هفت چشمه، شهر سرخون يکي از شهر هاي توابع شهرستان اردل است و امرار معاش اين مردم بيشتر از طريق پروش ماهي سردابي بوده که آلودگي نفت باعث تلفات و خسارت شديد مزارع شيلات ماهي اين منطقه شده و باعث نارضايتي شديد مردم از اين موضوع شد.
 
                                 

چند سالي است که اين مايع سياه بدبو به جان مردم منطقه ميانکوه از توابع شهرستان اردل افتاده است.

اين مايع صورت ناخوشايندي از خود را به مردم اين منطقه نشان داده است و خيلي خوش رنگ و دلنشين نيست، و با عناويني چون سياه بدبو، نفت شوم، عامل مهاجرت و... خوانده  مي شود.

مرکز انتقال نفت شهيد جبار زارع در قسمت بالايي سفره زيرزميني قرار گرفته که وظيفه تغذيه چشمه سرخون را بر عهده دارد، به بيان ديگر در حساس ترين نقطه قرار گرفته است و در کل مردم اين قسمت هر چه مي کشند از دست اين تلمبه خانه مي کشند، اين مرکز داراي مخازن، آبگير و مکان هاي خطرناک فرسوده ديگري است که جاي بحث کارشناسي دارد.

 
                        

ماجرا از آنجا آغاز شد که ترکيدگي لوله انتقال نفت به تلمبه خانه گندمکار در رودخانه سرخون از سه روز پيش اتفاق افتاد که تا عصر ديروز نشتي نفت به خطري مهلک براي مزارع ماهي ها و خسارت زيادي به محيط زيست اين منطقه وارد نمود اما مسئولين با چشم بسته پيگير اين موضوع شدند و مردم اين منطقه براي رسيدگي به اين خسارت ها و تامين آب شرب و کشاورزي سالم دست به دامان اين و آن شده اند ولي مشکل همچنان پابرجاست!

 
                       

متاسفانه بي توجهي به مشکل مردم کار را به جايي رساند که اهالي اين منطقه کفن به تن کرده و با تجمع کردن کنار جاده تنگ گندمکار مقابل لوله اصلي انتقال نفت از خوزستان به اصفهان خواستار رفع اين مشکل شدند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی