خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227230
بازشماري آرا در چهار ايالت آمريکا در چه مرحله‌اي است؟ / آيا نتيجه انتخابات تغيير مي‌کند؟
تاریخ انتشار : 1395/09/17 10:40:36
نمایش : 404
وب‌سايت سي‌بي‌اس نيوز در گزارشي به بررسي روند بازشماري آرا انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا پرداخت.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از سي‌بي‌اس نيوز، انتخابات رياست‌جمهوري 2016 آمريکا بسيار پر تنش و متفاوت از دوره‌هاي قبلي بود. در اين انتخابات دو دستگي مردم و مقامات کاملاً مشهود بود و در کمپين‌هاي انتخاباتي، نامزدهاي رقيب به شدت از يکديگر انتقاد مي‌کردند. در پايان نيز پيروزي غافلگيرکننده دونالد ترامپ از حزب جمهوري‌خواه بر هيلاري کلينتون باعث اعتراضات و تظاهرت گسترده‌ي مردمي در آمريکا شد. 
 
جيل استاين –يکي از نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري 2016 آمريکا از حزب سبز- بر اين باور است که نتايج انتخابات هک شده‌اند. وي تمام تلاش خود را به کار گرفت تا در برخي از ايالت‌ها آرا بازشماري شوند و با جمع‌آوري مبلغ مورد نياز خواسته خود را عملي کرد. بر همين اساس، بازشماري دستي آراي انتخاباتي ميشيگان در حال حاضر آغاز شده و همچنان ادامه دارد. روز دوشنبه نيز تمرکز روي شمارش اراي ايالت پنسيلوانيا بود.
 
دونالد ترامپ رئيس‌جمهور منتخب آمريکا، هيلاري کلينتون رقيب دموکرات خود را در سه ايالت تعيين‌کننده پنسيلوانيا، ميشيگان و ويسکانسين شکست داد و همين مسئله کمک شاياني به پيروزي او در انتخابات کرد. شمارش آرا ويسکانسين نيز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد. البته انتظار نمي‌رود شمارش آرا نتيجه انتخابات را تغيير دهد.
 
استاين که در هر سه ايالت 1 درصد آرا را به خود اختصاص داد اعلام‌کرد به دنبال بررسي صحت نتايج رأي‌گيري است. وي با اينکه هيچ شواهدي در دست ندارد اما از احتمال هک شدن اطلاعات انتخاباتي سخن مي‌گويد. استاين در مصاحبه با سي‌بي‌اس‌ان گفت: «هدف من کمک به يک نامزد يا آزار ديگري نيست. من مي‌خواهم مردم آمريکا به سيستم رأي‌گيري کشور خود مطمئن شوند.»
 
در ادامه به روند بازشماري آرا در ايالت‌هاي ويسکانسين، ميشيگان، پنسيلوانيا و نوادا اشاره مي‌شود.
 
ويسکانسين
 
بازشماري آرا ويسکانسين روز پنج‌شنبه گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد. هنوز تعداد آرا با آنچه در روز انتخابات اعلام شد تفاوت چنداني ندارد. هفته گذشته دادخواست‌هاي متعددي براي توقف بازشماري آراي اين ايالت در دادگاه فدرال ثبت شد؛ اما دادگاه تمامي آنها را رد کرد.
 
مقامات انتخاباتي اين ايالت اعلام‌کرده‌اند انتظار نمي‌رود کلينتون در ويسکانسين از ترامپ پيشي بگيرد. ترامپ در اين ايالت با اختلاف حدود 22 هزار رأي به پيروزي رسيد.
 
ميشيگان
 
يک قاضي فدرال در ديترويت يکشنبه شب دستور بازشماري دستي 4.8 ميليون رأي در ميشيگان را صادر کرد. بازشماري آراي اين ايالت دوشنبه عصر در برخي از شهرستان‌ها آغاز شده است. ترامپ با اختلاف 10700 رأي در اين ايالت پيروز شد.
 
بيل شوت (دادستان کل اين ايالت از حزب جمهوري‌خواه)، کمپين ترامپ و کميته‌هاي مردمي دادخواست‌هاي جداگانه‌اي را براي متوقف کردن بازشماري آرا در اين ايالت طرح‌ کرده‌اند. اين افراد معتقدند جيل استاين به عنوان کسي که در رتبه چهارم قرار گرفته است نبايد از نتايج آزرده شده باشد. قرار است به زودي دادگاه ميشيگان براي بررسي اين دادخواست‌ها تشکيل جلسه دهد.
 
پنسيلوانيا
 
حزب سبز دوشنبه يک دادخواست حقوقي را براي بازشماري آرا در ايالت پنسيلوانيا به دادگاه فدرال ارائه داد. روز جمعه تعداد آرا در اين ايالت به روز رساني شد. شمارش آرا تاکنون نشان مي‌دهد برتري ترامپ بر کلينتون از 71 هزار به 49 هزار راي کمتر شده است. هنوز نتايج بازشماري آرا در تمام مناطق اين ايالت اعلام نشده است. مقامات مي‌گويند با توجه به نتايج کنوني احتمال اينکه نتيجه کلي تغيير کند بسيار ضعيف است.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی