خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227183
افزايش 40 درصدي مصرف گاز در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1395/09/10 18:08:11
نمایش : 367
مديرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختياري گفت: از ابتداي آذرماه جاري تاکنون با برودت دماي هوا ميزان مصرف گاز در اين استان به پنج ميليون مترمکعب افزايش يافته که اين ميزان 40 درصد نسبت به مصرف گاز در آبان ماه سال جاري افزايش داشته است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، سيامک حيدري در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، ميزان مصرف گاز طبيعي چهارمحال و بختياري در آبان ماه را حدود سه ميليون و 600 هزار مترمکعب عنوان کرد.

وي ادامه داد: با توجه به برودت دماي هوا و استفاده مشترکان از وسايل گاز سوز، رعايت نکات ايمني در استفاده از اين وسايل ضروري و مشترکان گاز طبيعي را به صورت منطقي و بهينه مصرف کنند.

مديرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختياري تصريح کرد: ميزان مصرف گاز در فصل سرما در استان چند برابر بيشتر از ميزان مصرف در ديگر فصل هاست که بايد با صرفه جويي و مصرف منطقي از قطعي گاز جلوگيري کنيم.

حيدري افزود: تعدادي از واحدهاي صنعتي سيمان، کاشي، توليد قند و فولاد روزانه حدود 600 هزار مترمکعب گاز مصرف مي کنند که با توجه به برودت هوا مصرف اين واحدهاي صنعتي به روزانه حدود 100 هزار مترمکعب کاهش يافت.

به گفته وي، در حالت عادي در کشور ميزان مصرف خانگي گاز طبيعي حدود 460 ميليون مترمکعب است که در ابتداي آذرماه و برودت هوا و بارندگي هاي انجام شده در سطح کشور ميزان مصرف گاز طبيعي خانگي به 530 ميليون مترمکعب افزايش داشته است.

حيدري تصريح کرد: مصرف گاز طبيعي در چهارمحال و بختياري حدود 9 دهم درصد ميزان مصرف کل کشور است.

به طور ميانگين، 97 درصد جمعيت استان که 99.9 درصد جمعيت شهري و 93 درصد جمعيت روستايي را شامل مي شود، از گاز طبيعي بهره مندند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی