خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227146
نخست وزير ترکيه بار ديگراتحاديه اروپا را تهديد کرد
تاریخ انتشار : 1395/09/07 09:06:31
نمایش : 329
«بنعلي ايلدريم» با تهديد به روانه کردن موج مهاجران به سمت کشورهاي اروپايي گفت: باور دارم که در ميان رهبران اروپا هنوز افراد آينده نگر وجود دارد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، به نقل از آناتولي، «بنعلي ايلدريم» نخست‌وزير ترکيه در واکنش به تصميم اخير اتحاديه اروپا در باره ترکيه اظهار داشت: اتحاديه اروپا اين تصميم را فارغ از دور انديشي سياسي و حسن نيت اتخاذ کرده است. اتحاديه اروپا اول بايد تصميم بگيرد که آيا قرار است با ترکيه همکاري کند يا با گروه‌هاي تروريستي؟ ملت ترکيه منتظر اين پاسخ است.

وي افزود: اين تصميم حس اعتماد ملت‌ ما را نسبت به اتحاديه اروپا که اکنون در روند کاهش اعتماد قرار گرفته، از بين برده و بيش از پيش رنجانده است.

ايلدريم خاطر نشان کرد: دو روز پيش نمايندگان پارلمان اروپا جمع شدند و تصميمي مبني بر توقف مذاکرات ترکيه با اتحاديه اروپا اتخاذ کردند. اين تصميم از نظر ما اهميتي ندارد. تنها تصميم ملت‌ خودمان براي ما ارزش دارد.

او اظهار داشت: اميدوار هستم که اين تصميم در اجلاس رهبران اتحاديه اروپا مورد توجه نخواهد گرفت و اجازه داده نخواهد شد تا روابط اتحاديه اروپا و ترکيه آسيب ببيند.

بنعلي ايلدريم همچنين تاکيد کرد: آنها تلاش دارند که آن چه را که با سلاح و تانک در شب کودتاي ۱۵ جولاي به دست نياوردند، با استفاده از اعمال فشار اقتصادي بر ترکيه محقق کنند. ولي من به صراحت اعلام مي‌کنم که اين بار نيز ناکام خواهند شد.

نخست وزير ترکيه ضمن تهديد ضمني اتحاديه اروپا گفت: باور دارم که در ميان اين رهبران هنوز افراد آينده نگر وجود دارد. بايد يادآور شويم که کشور ما ميزبان ميليون‌ها شهروند و پناهجوي سوري و عراقي است. اگر ترکيه جلو موج مهاجران را رها کند، اروپا دچار معضل مي شود.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی