خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 227098
براي فروش هواپيما به ايران تابع نظر دولت جديد آمريکا هستيم
تاریخ انتشار : 1395/08/29 18:20:42
نمایش : 517
سخنگوي شرکت بوئينگ گفت که اگر دولت «ترامپ» سياست آمريکا در قبال ايران را تغيير دهد و فروش هوايپما به ايران را ممنوع سازد، بوئينگ به اين مسئله احترام مي‌گذارد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، در حالي‌که پيش‌تر مقام‌هاي ايران و شرکت بوئينگ آمريکا از نهايي شدن قرارداد ارسال 80 فروند هواپيماي مسافربري به ايران خبر دادند اينک سخنگوي اين شرکت آن‌را منوط به تصميم دولت جديد آمريکا عنوان مي‌کند.

به نوشته وبگاه «بيزجورنال» «تيم نيل» سخنگوي شرکت بوئينگ در اين زمينه گفت که اگر دولت «ترامپ» رييس جمهور جديد، سياست آمريکا در قبال ايران را تغيير دهد و فروش هوايپما به ايران را ممنوع سازد، بوئينگ به اين مسئله احترام مي‌گذارد.»

وي افزود: «اين قرارداد در زمان لازم صورت مي‌پذيرد.»

از سويي ديگر «اريک لارسن» قانونگذار دموکرات آمريکا به انتقاد از راي اخير کنگره در ممانعت از فروش هواپيما به ايران گفت که اين  مسئله کمکي به «ايرباس» رقيب بوئينگ است.

لارسن اظهار داشت: «اين مسئله گام اول دولت جديد و جمهوريخواهان کنگره در نابودي توليد و فرصت‌هاي شغلي در کشور است. اين اقدام به مثابه نوشتن چکي براي رقباي اروپايي آمريکا است.»

قانونگذاران آمريکايي دليل مخالفت خود با فروش هواپيما به ايران را حمايت جمهوري اسلامي از تروريست‌ها در سوريه و حزب‌الله لبنان عنوان کردند.

منبع:فارس

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی