خبر
خبر

پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 120165
"علي مطهري" جلسه علني مجلس را به تنش کشاند
تاریخ انتشار : 1393/10/21 20:14:52
نمایش : 2681
نايب‌رئيس مجلس پس از تشنج هنگام نطق جنجالي علي مطهري نماينده تهران تنفس جلسه علني را اعلام کرد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام سيد‌ محمد‌حسن ابوترابي که رياست جلسه علني امروز مجلس را برعهده داشت، پس از تشنج در هنگام نطق جنجالي علي مطهري نماينده مردم تهران اعلام تنفس جلسه علني را اعلام کرد و نشست پارلمان غيرعلني شد.

بر اساس اين گزارش، هنگامي که علي مطهري سخن از خلاف قانون بودن حصر سران فتنه گفت، نمايندگان با فرياد‌هاي (2-2) و «مرگ بر فتنه‌گر» مانع از ادامه نطق او شدند که در اينجا ابوترابي در تذکري به مطهري گفت که شما در فضاي واقعي کشور قرار داريد و آنچه در مورد اين افراد انجام شده با نهايت رحمت اسلامي و با توجه به مسائل ملي انجام شده است و اگر اراده نظام به رأفت نبود، قطعا به گونه‌اي ديگر انجام مي‌شد.

وي ادامه داد: شما وقتي در جريان اين واقعيت هستيد مي‌دانيد که اين احکام بر اساس اختيارات شرعي و قانوني بوده است و نطق شما اعتراض مردم را در پي دارد و نمايندگان هم از سوي همين مردم انتخاب شدند، از شما انتظار مي‌رود که مصالح ملي و قانوني را رعايت کنيد.

گزارش فارس حاکي است در اينجا علي مطهري گفت بهتر است آقاي ابوترابي اين تذکر را پس از نطق به من مي ‌داد که ابوترابي پاسخ گفت نه نطق شما انضباط مجلس را به هم مي‌زند.

بر اساس اين گزارش با فريادهاي دو دو و مرگ بر فتنه‌گر نمايندگان مطهري نتوانست نطق خود را ادامه دهد و تعداد زيادي از نمايندگان همچون نعيمي رز، قاضي‌پور، موسوي‌نژاد، حاجي‌دليگاني و ... پاي تريبون جمع شده و با شعار مرگ بر فتنه‌گر خواهان پايين آمدن علي مطهري شدند و تني چند همچون عابد فتاحي سعي در ميانجيگري داشتند.

اين گزارش حاکي است فتح‌الله حسيني و عزيز اکبريان نمايندگان قصرشيرين و کرج که براي دعوت از علي‌ مطهري به منظور پايين آمدن از پشت تريبون رفته بودند، با برخورد شديد فيزيکي از سوي او مواجه شد.

مسئولان حفاظت مجلس پس از اين اتفاقات همه ميهمانان حاضر در جلسه، خبرنگاران، تصوير‌برداران و عکاسان را از صحن علني بيرون کردند، جمع کثيري از وکلاي ملت پس از متشنج شدن فضاي صحن علني مقابل جايگاه هيأت‌ رئيسه تجمع کردند و شعارهايي مانند «مرگ بر منافق»، «مرگ بر ضد ولايت فقيه»، «مرگ بر فتنه‌گر» و «الله‌اکبر» سر دادند.

سپس ابوترابي‌ فرد ضمن دعوت وکلاي ملت به حفظ آرامش و جلوس آنها بر صندلي‌هايشان، گفت: آقاي مطهري بنده اعلام تنفس کردم و جلسه را به پايان رساندم، بنده ادامه صحبت‌هاي شما را به مصلحت نمي‌دانم، اين جمله ابوترابي فرد با احسنت احسنت و الله‌اکبر وکلاي ملت مواجه شد.

ابوترابي‌فرد همچنين گفت: قصد ما اين نيست که بخواهيم فضاي مجلس را متشنج کنيم، مصالح ملي و رعايت مصلحت مجلس و نمايندگان جزو وظايف ماست و شما هم بايد در اين زمينه همکاري کنيد، نکند خداي ناخواسته در جايگاهي عمل کنيم که مصلحت کشور نيست، حصر موسوي و کروبي تصميم نظام است که بر اساس نهايت رافت و رحمت اخذ شده است، تصميم نظام با نگاه به مصالح ملي و منافع ملي گرفته شده است و در اين ترديدي وجود ندارد.

سپس ثروتي، پزشکيان و جهانگيرزاده سراغ علي مطهري رفتند تا با او صحبت و وي را به آرامش دعوت کنند.

 

انتهاي پيام/ف

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی